REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

(fot. mat. pras.)

Billboardy reklamujące sieć Tesco znalazły się pod ostrzałem krytyki ze strony internautów. Przedstawiona na nich scena - kobieta w ciąży podająca obejmującemu ją mężczyźnie talerz z jedzeniem, ma zdaniem oburzonych wydźwięk ewidentnie szowinistyczny. 

REKLAMABIG InfoMonitor_belka w artykułach

Jak czytamy w serwisie superbiz.se.pl, plakat reklamujący Tesco skomentował, skądinąd wulgarnie, na swoim Facebook'u reżyser Andrzej Saramonowicz, twórca komedii, takich jak m.in. „Testosteron" czy „Lejdis". 

Na post zareagowało ponad 11 tys. osób.

Billboardy sieci hipermarketów można już zobaczyć w całej Polsce. Serwis superbiz.se.pl ocenia, że hasło widoczne na afiszu: „Oferujemy ponad 17 000 produktów. Żebyś miała z czego wybierać" trudno uznać za udane.

Tesco poinformowało właśnie na swojej stronie internetowej o rezygnacji z dalszego wykorzystania wspomnianej reklamy. "Część naszych klientów zwróciła uwagę, iż przekaz aktualnej kampanii billboardowej serwisu Tesco Ezakupy może być  niewystarczająco czytelny – podjęliśmy zatem decyzję o rezygnacji z używania tej kreacji w działaniach marketingowych i o wstrzymaniu kampanii." - poinformował operator.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Polka 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Fajna reklama. Sama jestem w ciąży i podaję mężowi obiady kiedy ten wraca z pracy. Dziecku też. Tylko że on mnie tak nie głaszcze tylko wraca wku##wiony na współpracowników...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bartku 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Nie przekonywał (a) się.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~woj. 1 ponad rok temuocena: 50% 

  Andrzej Saramonowicz, to facet czy kobieta ? Z tekstu wynika że kobieta, dziwne.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony