REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Resort finansów wciąż forsuje zaporowe stawki opłat za wodę do produkcji napojów

Resort finansów wciąż forsuje zaporowe stawki opłat za wodę do produkcji napojów (fot. materiały własne)

Ministerstwo środowiska przygotowało trzecią wersję projektu ustawy Prawo wodne. Obniżono w nim stawki maksymalne za pobór wody dla firm z przemysłu spożywczego, ale nie dla producentów napojów.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W poprzedniej wersji przepisów resort środowiska forsował opłaty dla przemysłu spożywczego w wysokości 2,10 zł za 1 m sześc. poboru wody podziemnej i 1,05 zł w przypadku wody powierzchniowej. Jak informuje „Puls Biznesu”, obecnie w planach są stawki na poziomie 70 i 35 gr, a więc trzykrotnie niższe.

Nie zmieniono natomiast opłat dla wody służącej do produkcji wody i napojów konfekcjonowanych – wynoszą one według obecnego projektu 8,20 zł za 1 m sześc. pobranej wody podziemnej oraz 4,10 zł za 1 m sześc. wody powierzchniowej. Zdaniem przedstawicieli branży, skutkiem będzie konieczność zmniejszenia marż i podniesienia cen produktów. Należy też spodziewać się utraty konkurencyjności polskich artykułów w eksporcie, zwłaszcza w krajach ościennych.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony