REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Na tegorocznych targach EuroShop wystawiało się aż 2367 firm

Na tegorocznych targach EuroShop wystawiało się aż 2367 firm (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Inteligentne lodówki, systemy koordynujące współpracę sklepów z dostawcami, programy monitorujące zachowania klientów, POS-y zmieniające kształty… Rozwiązań prezentowanych na targach EuroShop 2017 było więcej, niż marek własnych w dyskontach.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Firmy, które chcą wziąć udział w targach EuroShop, walczyć o każdy metr kwadratowy powierzchni (kosztujący ok. 240 euro, nie licząc zabudowy, mediów, cateringu etc.). – Zgłoszenie wysyłaliśmy do organizatorów co miesiąc, na wszelki wypadek.. Prosiliśmy o 150 mkw. pod stoisko, a dostaliśmy 50 – mówi Marcin Iwulski, prezes firmy Coldservice. – Ale obecność tutaj jest warta każdych pieniędzy – podkreśla, dodając, że ci, którzy liczą się w branży, muszą na EuroShop być, a ci, którzy chcą się liczyć… też muszą tam być.

Siedem sektorów

Tegoroczne targi, jakie odbyły się między 5 a 9 marca w niemieckim Düsseldorfie, były wyjątkowe nie tylko z powodu 50 lat mijających od pierwszej edycji zorganizowanej w 1966 r. Nowością była także rezygnacja z tradycyjnego podziału na cztery segmenty (EuroSales, EuroConcept, Euroexpo i EuroCIS) i zastąpienie ich siedmioma sektorami, lepiej prezentującymi kierunki rozwoju w szeroko rozumianym handlu: POP Marketing (rozwiązania w dziedzinie promocji sprzedaży, reklamy, prezentacji), Expo & Event Marketing (budowa i projektowanie stoisk), Retail Technology (technologie wykorzystywane w handlu), Lighting (oświetlenie), Visual Merchandising (aranżacja przestrzeni handlowej), Shop Fitting & Store Design (wyposażenie sklepów), FoodTech & Energy Management (technologie związane z przygotowywaniem jedzenia, automatyka budynkowa, zarządzanie zużyciem energii).

Digitalizacja na pierwszym planie

– Podobnie jak 70 lat temu, gdy wejście samoobsługi zrewolucjonizowało handel, tak teraz stacjonarny handel detaliczny ponownie stoi przed kolejnym historycznym wyzwaniem, jakie niesie ze sobą cyfrowa rewolucja – wyjaśniali przedstawiciele firmy Wanzl podczas konferencji prasowej zorganizowanej w ramach targów. Digitalizacja była jednym z haseł przewodnich EuroShop 2017. Wystawcy jednym głosem wspominali, że przyszłość handlu detalicznego leży w rękach konsumentów, którzy jak rękawiczki zmieniają kanały zakupowe, płynnie przechodząc od tradycyjnych sklepów do kupowania za pośrednictwem tabletów czy telefonów. – Detaliści muszą zapewnić dostęp do różnych kanałów w taki sposób, aby zagwarantować klientom wygodę. W tym celu konieczne są całościowe rozwiązania IT – mówiła „Wiadomościom Handlowym” Joanna Nitta z Oracle. Na EuroShop nie zabrakło więc propozycji z zakresu multichannel, e-commerce i płatności mobilnych, w tym związanych z wykorzystaniem inteligentnych opasek i zegarków, o smartfonach nie wspominając. Prezentowano również całościowe systemy integrujące sklepy z dostawcami, dzięki którym możliwe jest znacznie efektywniejsze prowadzenie biznesu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Olawasik 1 ponad rok temu

  Jeśli chodzi o nowatorskie rozwiązania, to z czystym sumieniem polecam mobilny i chmurowy system Poster POS. Prowadzę lokal gastronomiczny od lat i nie wyobrażam sobie teraz wrócić do pracy z samą kasą fiskalną. System odciąża mnie w wielu kwestiach i działa nie tylko w przeglądarce ale też na tabletach z Androidem i iPadach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Do tego mam dobrany niski abonament miesięczny, nie płaciłam żadnej licencji. Ja korzystam z Poster POS www.joinposter.com/pl...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony