REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

PRAWO I FINANSE

prawo i finanse w handlu

 

20 listopada 2019, 19:05

(fot. Pixabay CC0)

Zaświadczenie o tym, że przedsiębiorca nie ma zaległości w ZUS, jest potrzebne m.in. gdy stara się on o kredyt. Teraz można je uzyskać przez internet, korzystając z serwisu Biznes.gov.pl. Usługa wydania zaświadczenia jest bezpłatna. Na dokument czeka się nie dłużej niż 7 dni. 

REKLAMA

Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek to jedno z najbardziej popularnych zaświadczeń, które ZUS wydaje przedsiębiorcom. Elektroniczny wniosek o takie zaświadczenie można było do tej pory złożyć przez Platformę Usług Elektronicznych - PUE ZUS. Teraz złożenie wniosku i odbiór zaświadczenia są możliwe także przez serwis Biznes.gov.pl. - Na Biznes.gov.pl oferujemy już bardzo popularną usługę niezalegania w podatkach. Dołączenie usługi niezalegania w ZUS przybliża nas do realizacji postulatu cyfrowego jednego okienka. To także kolejny krok w rozwoju portalu oraz uproszczeniu życia małych i średnich przedsiębiorców – mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Usługę można zrealizować w prosty sposób, w całości przez internet. Potrzebny jest jedynie Profil Zaufany lub e-dowód, by zalogować się do serwisu Biznes.gov.pl. Odpowiedź z ZUS pojawi się na Biznes.gov.pl, o czym przedsiębiorca zostanie powiadomimy e-mailem lub SMS-em. Zaświadczenie będzie gotowe do odebrania po zalogowaniu się do konta Biznes.gov.pl, w zakładce Moje sprawy.  Dokument można też odebrać na portalu PUE ZUS, w skrzynce odbiorczej.

Usługę „Zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS można zrealizować pod adresem: www.biznes.gov.pl/pl/firma/zus/chce-rozliczac-zus/proc_750-zaswiadczenie-o-niezaleganiu-zus.
  

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony