REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL) - Baner Główny (marzec 2019)

W ostatnich dniach - po 15 latach - ze stanowiskiem wiceprezesa spółki Hortex Holding pożegnał się Dariusz Paprot – wynika z informacji, do jakich dotarła redakcja portalu wiadomoscihandlowe.pl. To tylko jeden z elementów dłuższej listy zmian, które zachodzą i będą zachodzić w polskiej firmie.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

(fot. materiały prasowe)

Transakcja polegająca na przejęciu Horteksu od Argan Capital przez fundusz Mid Europa Partners – ob.ecnego współwłaściciela Allegro i byłego właściciela sieci Żabka – została sfinalizowana w styczniu br. Nowy właściciel niezwłocznie przystąpił do restrukturyzacji. Wiążą się też z tym zmiany kadrowe. Jak ustaliliśmy, stanowisko stracił wiceprezes spółki Dariusz Paprot, piastujący je od 2003 roku. Jak wynika z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, to prawdopodobnie nie koniec roszad personalnych.

Doniesienia potwierdziła Beata Łosiak, PR manager firmy Hortex. - Z dniem 27 marca br. Dariusz Paprot przestał pełnić obowiązki w zarządach spółek z Grupy Hortex - poinformowała redakcję wiadomoscihandlowe.pl.

Nowy właściciel przystąpił również do zmiany kultury korporacyjnej Horteksu. Częściej niż wcześniej w komunikacji wewnątrz firmy pojawia się język angielski. W centrali pojawili się doradcy związani z Mid Europa Partners. Ich celem jest zmniejszenie kosztów działania przedsiębiorstwa, a także zmiana jego struktury i sposobu funkcjonowania (m.in. polityki magazynowania zapasów surowców potrzebnych do produkcji).

Innym polem działania jest dla nowego właściciela przegląd portfolio produktów Horteksu i eliminowanie najsłabiej rotujących indeksów. Trwają też prace związane z wejściem w nowe kategorie FMCG. Projekt jest na wstępnym etapie wewnętrznych analiz.

- Grupa Hortex pracuje nad wzmocnieniem marki Hortex w obecnych kategoriach, a także analizuje rynek pod kątem rozwoju w innych segmentach rynku spożywczego. Od lat prowadzi regularny przegląd portfolio swoich produktów i w miarę potrzeby wymienia te najsłabiej rotujące - tłumaczy Beata Łosiak.

- Hortex to polska, legendarna marka z bogatą tradycją i biznes, który posiada solidne fundamenty do dalszego wzrostu. Cieszymy się z perspektywy zwiększenia naszej ekspozycji na rosnącym rynku FMCG w Polsce. Będziemy wspierać spółkę w realizacji jej celów strategicznych, w tym w zakresie rozwoju nowych produktów, wejścia w nowe segmenty rynku spożywczego oraz akwizycje - komentował transakcję partner w Mid Europa oraz szef warszawskiego biura Paweł Padusiński.

Przypomnijmy, według nieoficjalnych informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, o przejęcie Horteksu walczyły m.in. Bonduelle (część mrożonkowa) i Kofola (część sokowo-napojowa). Ostatecznie podmiotom tym nie udało się jednak porozumieć z Argan Capital co do ceny.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 17

 • 8
  BARDZO PRZYDATNY
 • 5
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Konsument 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  W kwestii "polskosci" Hortex od prawie 20 lat jest w rekach zagranicznych funduszy inwestycyjnych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mick 3 12 miesięcy temuocena: 0% 

  to już nie ma żadnego znaczenia, marka dawno przestała byč wiarygodna, teraz przestaje być polska

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hehe 2 12 miesięcy temu

  Polskiej firmie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Boss 1 12 miesięcy temu

  Tylko Hortino !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony