REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019
Na zdj. sklep sieci Piotr i Paweł w Elblągu

Na zdj. sklep sieci Piotr i Paweł w Elblągu (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Jedną ze spółek, które złożyły w Sądzie Rejonowym Poznań - Stare Miasto wnioski o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła, była... Marspol Grupa, wchodząca w skład grupy kapitałowej Bać-Pol - ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Sprawa jest nietypowa, gdyż właścicielami 100 proc. udziałów w Piotrze i Pawle są fundusze zarządzane przez TFI Capital Partners, a podmiot ten zaangażowany jest również w Bać-Pol.

REKLAMAKongres Alkohole i Napoje - Belka w artykułach (lipiec 2019)

Jak deklaruje w wypowiedzi dla naszego portalu Aleksander Rosa z Piotra i Pawła, "wszelkie zobowiązania" wobec spółki Marspol Grupa "były uregulowane w dniu wpłynięcia wniosku [o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła - red.]". - Dlatego oczekujemy jego wycofania - podkreśla.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Adama Chełchowskiego, prezesa TFI Capital Partners - zarządcy funduszy posiadających całość udziałów w Piotrze i Pawle i mniejszościowy pakiet w Bać-Polu. - Z tego co do mnie dotarło, w momencie składania wniosku zadłużenie Piotra i Pawła wobec Marspolu wynosiło 450 zł. (...) Proszę zapytać ludzi z Marspolu, co nimi kierowało. Wniosek jest oczywiście bezprzedmiotowy - przekazał nam Chełchowski.

Do chwili publikacji niniejszego artykułu nie udało nam się porozmawiać z przedstawicielami Marspol Grupy. Z kolei centrala Bać-Polu odmówiła komentarza.

Na działania Marspol Grupy warto spojrzeć w szerszym kontekście. Przypomnijmy, że Bać-Pol był jednym z większych wierzycieli Alma Marketu. Z naszych informacji wynika, że delikatesowa sieć nie zapłaciła rzeszowskiemu dystrybutorowi nawet kilku milionów złotych za towar dostarczony do sklepów w końcowej fazie ich funkcjonowania.

Powtórki tamtego scenariusza Bać-Pol z pewnością chciałby uniknąć. Jednak wysokość kwoty, jaką Piotr i Paweł zalegać miał Marspol Grupie wydaje się co najmniej zastanawiająca. Zapytaliśmy wprost, co Marspol i Bać-Pol chciały osiągnąć, składając wniosek o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła, jednak odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

Jak ustaliliśmy, drugi z wniosków o ogłoszenie upadłości Piotra i Pawła został złożony przez Średzką Spółdzielnię Mleczarską Jana. Zarząd Piotra i Pawła zapewnia, że "pozostaje w kontakcie" ze spółdzielnią i że reguluje wobec niej swoje zobowiązania. - Wniosek ten zawierał braki formalne, stąd został zwrócony przez sąd bez rozpatrywania - przekazał nam Aleksander Rosa.

Przypomnijmy, że sędzia Łukasz Lipowicz, przewodniczący XI Wydziału Gospodarczego SR Poznań - Stare Miasto poinformował nas, że w przypadku obu wniosków o upadłość Piotra i Pawła, jakie wpłynęły do jego wydziału, podejmowane są aktualnie tzw. wstępne czynności.

Aleksander Rosa z Piotra i Pawła deklaruje, że celem sieci jest w tej chwili "płynne funkcjonowanie sklepów oraz dbanie o relacje ze wszystkimi interesariuszami". - W ramach działań restrukturyzacyjnych prowadzimy w tej chwili indywidualne rozmowy z naszymi dostawcami. Płatności są najważniejszym elementem tej współpracy, dlatego w ramach określonych planem realizujemy je na bieżąco - przekazał nam Rosa. Efektem tych rozmów ma być stopniowe zapełnianie magazynów Piotra i Pawła towarami. - Realizujemy nasz plan - zadeklarował.

Jak dodał Rosa, zarząd Piotra i Pawła "spotkał się również z franczyzobiorcami w celu przedstawienia i uzgodnienia planu działania na najbliższe tygodnie".

Czytaj więcej:

Dostawcy Piotra i Pawła składają wnioski o upadłość firmy [TYLKO U NAS]

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 41

 • 37
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~bolek 8 10 miesięcy temuocena: 100% 

  5 lat temu było wiadomo, że tak się skończy. Scenariusz identyczny jak w przypadku BOMI, ALMA.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hahaha 7 10 miesięcy temuocena: 80% 

  JANUSZ BIZNESU Z RZESZOWA :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ciekawy 6 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Może nowy właściciel BP jest już dogadany i chce po prostu zbić cedr na PiP i kupić wszystko w pakiecie czyli i BP. I PiP. ??

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~yzy 5 10 miesięcy temu

  A propos Capital Partners, właśnie opublikowali raport półroczny: 34% aktywów spółki to udziały w Piotr i Paweł, w liczbie 2,53 mln, wycenianych na 19,3 mln zł. Z tym że nie jest powiedziane, że to jest całkowite zaangażowanie i czy np. nie ma jeszcze jakichś pożyczek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Makler 4 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Akcje TFI Capital Partners -10% a to dopiero początek

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Trw 3 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Ciekawe kto im da towar teraz na magazyn. Jak sklepy dostają towar tylko za gotówkę!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tedi 2 10 miesięcy temuocena: 100% 

  Wnioskowała spółka z grupy baćpol ,żeby nie było że to piotr i paweł złożył wniosek o upadłość.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jędrek 1 10 miesięcy temuocena: 91% 

  Składają wniosek żeby poćwiczyć zanim sami będą musieli się z tym problemem zmierzyć. A to chyba nie długo, wczoraj zamknięto jeden z największych oddziałów Bacpolu w Śremie. Pozostałe magazyny są prawie puste. Tylko prezesów i dyrektorów w centrali nie ubywa.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony