REKLAMAMLEKOVITA - Wypasione 2020 - Baner Główny (01-10.06.2020)
Centrum logistyczne Ocado CFC

Centrum logistyczne Ocado CFC (fot. mat. prasowe Ocado)

W ramach umowy Ocado wybuduje w Australii dwa zrobotyzowane centra dystrybucyjne CFC, które będą obsługiwać przede wszystkim segment spożywczy biznesu Coles Online. Powstaną w Sydney i Melbourne. Zdolność operacyjną osiągną w ciągu pięciu lat.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

Ocado konsekwentnie rozwija swój biznes technologiczny. Największy brytyjski detalista spożywczy, działający wyłącznie online, ma zaledwie 1 proc. udziału w rynku. Tymczasem jego oddział technologiczny podpisuje kolejne umowy dotyczące transferu technologii logistycznej CFC, dzięki czemu firma jest wyceniana przez giełdę na 9 mld funtów – w ubiegłym roku akcje firmy zdrożały o blisko 150 proc.

Pod koniec 2017 r. Ocado podpisało umowy w sprawie budowy centrów logistycznych i wdrożenia oprogramowania Ocado z amerykańskim Krogerem, francuskim Casino, siecią Sobeys w Kanadzie oraz ICA Group w Szwecji.

W zeszłym miesiącu Ocado podpisało wartą 1,5 mld funtów umowę joint venture w zakresie sprzedaży detalicznej z brytyjską siecią Marks & Spencer.

Coles Online jest największym w Australii sprzedawcą żywności w kanale e-commerce, z przychodami rzędu 1 mld dolarów australijskich rocznie. Dzięki uruchomieniu centrów dystrybucyjnych Ocado CFC detalista zamierza szybko rozwijać sprzedaż w większych skupiskach miejskich. Na mniej zaludnionych obszarach Coles będzie wykorzystywał oprogramowanie Ocado do obsługi punktów click&collect.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAB-BIO lody - Half Page (21.05.-04.06.2020 r.)
do góry strony