REKLAMASUPPORT MEDIA - PHILIPS LIGHTING - Baner Główny - II Etap

(Pixabay CC0)

Firma Ocado, e-sklep sprzedający m.in. świeżą żywność online, zaprezentowała specjalnego robota do sortowania delikatnych warzyw i owoców. Firma ma zautomatyzowany magazyn w brytyjskiej miejscowości Andover, jednak ostatnią selekcją tych produktów zajmują się ludzie. Być może wkrótce zastąpi ich maszyna.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Robot wyposażony jest w specjalną „rękę” wykonaną z miękkich tworzyw, dzięki czemu może wyjmować ze skrzynek i przenosić delikatne owoce i warzywa. W zautomatyzowanym magazynie firmy maszyny obsługują już całą logistykę, aż do momentu, gdy produkty trzeba wyjmować z opakowań zbiorczych w celu skompletowania indywidualnych zamówień. Tą fazą wysyłki zajmowali się ludzie. Obecnie ten proces również może wykonywać maszyna, a to oznacza, że być może w niedługim czasie ludzie staną się zbędni.

Dopóki popyt na e-zakupy świeżej żywności nie wzrośnie powyżej jednocyfrowego udziału w rynku, firmy funkcjonujące wyłącznie online, tak jak Ocado, będą wciąż napotykać barierę rozwoju, niezależnie od wzrostu efektywności swoich operacji logistycznych. Nic dziwnego, że robot firmy Ocado przyciągnął uwagę mediów. Robotyka i automatyzacja detalu wciąż jest przedmiotem gorącej debaty. Jednak rzecz w tym, że firmę stać na promowanie swoich innowacji technicznych między innymi dzięki istotnemu wsparciu z unijnych funduszy prorozwojowych. Na razie jednak niewielu detalistów stać będzie na wprowadzanie podobnych rozwiązań na dużą skalę – przekonuje Miya Knights, Global Retail Technology Director w firmie Planet Retail.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony