REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (18-24.03.2019)

BRANŻA PO GODZINACH

 

8 marca 2018, 12:42

Największy brytyjski detalista spożywczy online wprowadził do oferty wodę źródlaną Love Hemp Water, z dodatkiem oleju z konopi indyjskich. Półlitrowa butelka zawiera 2 mg cannabinolu (CBD), dzięki czemu produkt jest reklamowany jako relaksujący i korzystny dla zdrowia.

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

(Źródło: lovehempwater.com)

Cannabinol (CBN) jest produktem rozkładu lub utlenienia tetrahydrocannabinolu (THC) – psychoaktywnej substancji, zawartej w żywicy konopi indyjskich, cenionej przez miłośników „trawki”. Sam CBN wykazuje tylko minimalne właściwości psychoaktywne i został uznany przez WHO za substancję, która „nie wydaje się mieć potencjału uzależniającego”.

Producent napoju przekonuje o jego prozdrowotnych właściwościach. Ma on wpływać na „zdrowie i dobre samopoczucie ciała i umysłu” oraz „wzmacniać funkcje poznawcze”. Te obietnice wydają się jednak nieco na wyrost.

Badania kliniczne potwierdziły, że CBD może być skuteczne w leczeniu niektórych chorób, m.in. epilepsji. W terapii tej stosuje się jednak dawki rzędu 200 – 500 mg, tymczasem jedna półlitrowa butelka Love Hemp Water zawiera jedynie 2 mg tej substancji. Jak łatwo policzyć, trzeba byłoby wypić ok. 50 l napoju, by osiągnąć minimalną dawkę terapeutyczną.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Siouyo 2 ponad rok temu

  Ale bzdury autor napisał. Ludzie nie czytajcie tego bo artykuł wprowadza w błąd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MarcinKrz 1 ponad rok temu

  Tekst razi błędami - czy autor zadał sobie trud sprawdzenia o czym pisze? Love Hemp Water zawiera 2mg kannabidiolu (CBD), który pozyskiwany jest z konopi siewnych, a nie indyjskich i nie jest produktem rozkładu THC.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony