REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)
Centrum logistyczne Ocado CFC

Centrum logistyczne Ocado CFC (fot. mat. prasowe Ocado)

Brytyjski detalista spożywczy online poinformował w czwartek, że planuje uruchomienie w Bristolu miniaturowego centrum logistycznego CFC. Mniejsze obiekty mają uzupełnić sieć logistyczną firmy.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Nowe centrum kompletacji i wysyłki zamówień powstanie w istniejącym już budynku magazynowym o powierzchni ok. 14 tys. mkw. Jego uruchomienie planowane jest na koniec 2020 r. lub początek 2021 r. Będzie to szóste CFC firmy w Wielkiej Brytanii. Obecnie trwają prace przy budowie piątego, pełnowymiarowego obiektu, który zlokalizowany jest na wschód od Londynu, w miejscowości Purfleet.

Mini-CFC w Bristolu będzie w stanie obsłużyć ponad 30 tys. zamówień tygodniowo. Standardowe centra mają przepustowość rzędu 80-85 tys. zamówień tygodniowo. Jednak firma spodziewa się, że dzięki niższym kosztom funkcjonowania obiektu mini-centrum osiągnie produktywność porównywalną ze standardowymi centrami, natomiast uruchamianie obiektu potrwa znacznie krócej, a koszt realizacji projektu będzie znacząco niższy.

Mini-centra logistyczne będą uzupełniać sieć większych obiektów. Budowane będą w lokalizacjach, w których nie zmieściłyby się standardowe CFC.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony