REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)

(Pixabay.com)

W związku z zapowiadanym powrotem upałów Poczta Polska ponownie zawiesza możliwość nadawania paczek zawierających żywe ptaki.

REKLAMA

Ptactwo ozdobne i domowe oraz pszczoły wysyłać można korzystając z usług paczka pocztowa oraz Pocztex. Od 19 listopada ta usługa zostanie jednak wstrzymana. Poprzedni zakaz wysyłania ptaków obowiązywał od 10 czerwca do 11 lipca – także z powodu upałów, które mogłyby zaszkodzić transportowanym zwierzętom.

Żywych zwierząt ani ludzi nie można przesyłać paczkami pocztowymi, a Poczta Polska nie może ich przyjmować w celu doręczenia. Wyjątek stanowią pszczoły oraz ptaki ozdobne i domowe. Oczywiście paczka musi być tak zabezpieczona, aby nie stała im się krzywda, nie uciekły w trakcie transportu i aby zagwarantować zachowanie ich funkcji życiowych i zdrowia. Nie powinno się nadawać takich paczek po upływie godziny granicznej, bo wydłuża to czas ich doręczenia. Jeśli przesyłka będzie doręczana lotniczo, należy pamiętać, że jej zawartość będzie prześwietlana, a promienie rentgenowskie emitują szkodliwe dla żywych organizmów promieniowanie.

Co ciekawe, jedyną zawartością, którą w usłudze paczki pocztowej można wysłać w paczce oznaczonej napisem „ostrożnie” są pszczoły, pisklęta i próbki mleka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ktośtamnapewno 2 6 miesięcy temu

  Nie każdy ma ubojnię do zabijania zwięrząt aby je wysyłać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Fankur 1 6 miesięcy temu

  Szkoda. Od razu można by odebrac upieczone :(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony