REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)

(fot. Pixabay CC0)

Agencje zatrudnienia znów ściągają pracowników z Ukrainy, choć na mniejszą skalę niż przed rokiem – informuje "Rzeczpospolita".

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Powołując się na dane Komendy Głównej Straży Granicznej, "Rzeczpospolita" podaje, że o ile w kwietniu do Polski przyjechało niespełna 34 tys. Ukraińców, o tyle w maju liczba ta wzrosła już prawie trzykrotnie, do 94 tys. Także agencje zatrudnienia informują o rosnącym napływie imigrantów zarobkowych z Ukrainy.

W „Rzeczpospolitej” czytamy, że zgodnie z informacjami ukraińskiego MSZ na poniedziałkowym spotkaniu wiceministra spraw zagranicznych Ukrainy Wasyla Bodnara z ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim ustalono, że Ukraina i Polska będą pracować nad uproszczeniem procedur przekraczania granicy i uzyskiwania wiz pracowniczych, rozważają też zawarcie umowy w sprawie pracowników sezonowych.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~... 1 miesiąc temu

  (komentarz niezgodny z regulaminem forum)

  Edytowany: miesiąc temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony