REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 06.08.2019)

Koncern Tetra Pak opracował metodę produkcji opakowań z wykorzystaniem wyłącznie surowców odnawialnych pochodzenia roślinnego. Na razie można do nich rozlewać napoje mleczne. Trwają prace nad kartonami do soków.

REKLAMAKAiN - Belka w artykułach (lipiec 2019)

Fińska mleczarnia Valio jako pierwsza na świecie wprowadziła na rynek produkt w opakowaniu wykonanym wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego. Odnawialne opakowanie Tetra Rex wykonano z tworzywa uzyskanego z roślin oraz włókna celulozowego.

Sama produkcja kartonów do napojów odpowiada tylko za niewielką część emisji CO2. Około 40 proc. emisji związane jest z wytwarzaniem surowców do tej produkcji, a kolejne 40 proc. z operacjami wykonywanymi przez producentów zawartości oraz recyklingiem. Dlatego firma Tetra Pak postawiła sobie za cel opracowanie metod produkcji kartonów z wykorzystaniem wyłącznie surowców pochodzenia roślinnego. Do 2020 r. firma chce produkować wyłącznie takie opakowania.

Najnowsze, w pełni odnawialne opakowanie Tetra Rex wykonane jest z kartonu wytwarzanego z czystej celulozy drzewnej, warstwy plastikowe produkowane są w całości z bioetanolu. W produkcji nie wykorzystuje się żadnych surowców kopalnych.

Zgodnie z wynikami badań, przeprowadzonych przez firmę, aż 78 proc. konsumentów kupuje produkty pakowane w sposób bezpieczny dla środowiska, a 70 proc. robi tak nawet wtedy, gdy są droższe. Te wartości rosną z roku na rok i są to trendy globalne. Z tego powodu coraz więcej firm z przemysłu spożywczego interesuje się tego rodzaju opakowaniami.  Obecnie wykorzystują je już takie koncerny, jak Tine i Arla.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony