REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020
Stacja paliw Avia

Stacja paliw Avia (fot. materiały prasowe, Avia)

Unimot, który zarządza siecią stacji paliw i przystacyjnych sklepów Avia, wejdzie do indeksu sWIG80 oraz sWIG80TR - podała warszawska Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.

REKLAMA

W ramach kwartalnej korekty, która zostanie przeprowadzona w piątek 20 grudnia (na podstawie rankingu po zamknięciu sesji 22 listopada), do wskazanych wyżej indeksów dołączą również spółki Datawalk i Selvita. Z kolei opuszczą je Work Service, Skarbiec i Polwax.

Nową spółką w WIG30 i WIG30TR będzie AmRest, który zastąpi w nich PKP Cargo. Tym razem obędzie się natomiast bez zmian w portfelach indeksów WIG20, WIG20TR, mWIG40 i mWIG40TR.

Jak podaje GPW, dojdzie także do ograniczenia udziału spółki PKO BP w indeksach WIG20 i WIG20TR do 15 r. W indeksach WIG30 i WIG30TR udziały PKO BP oraz PKN Orlen zostaną ograniczone do 10 proc. Z kolei w indeksach mWIG40 i mWIG40TR ograniczony do 10 proc. zostanie udział ING Banku Śląskiego.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony