REKLAMAHELIO - Baner Główny - Masy (12-18.11.2018)

BRANŻA PO GODZINACH

 

5 grudnia 2017, 10:02

Orlen inwestuje w innowacyjne biotechnologie

Orlen inwestuje w innowacyjne biotechnologie (fot. mat. prasowe)

Spółka Orlen Południe z GK Orlen pracuje nad innowacyjną metodą biotechnologicznego przekształcania biorafineryjnych produktów ubocznych oraz surowców pochodzenia roślinnego w kwas mlekowy niezbędny dla branży rolnej, spożywczej, medycznej i farmaceutycznej. Będzie to pierwsza w Polsce instalacja tego typu.

Projekt uzyskał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Środki na realizację projektu przyznane zostały w ramach programu sektorowego Innochem. Wartość dofinansowania wyniesie ok. 2,4 mln zł, a cały budżet szacowany jest na niespełna 5 mln zł. Przewidywany termin zakończenia projektu to listopad 2020.

W ramach projektu wdrożona zostanie pierwsza w Polsce instalacja działająca w oparciu o innowacyjną technologię wytwarzania kwasu mlekowego z wykorzystaniem odpadów przemysłu rolno-spożywczego i biorafineryjnego. Pokryje ona rosnące zapotrzebowanie na kwas mlekowy z lokalnych źródeł odnawialnych. Dotychczas niedobory kwasu mlekowego zmuszały odbiorców tego surowca do importu z Azji i Europy Zachodniej.

Kwas mlekowy jest niezbędnym surowcem dla branży rolnej, spożywczej, farmaceutycznej i innych. Substancja odgrywa kluczową rolę w produkcji najpopularniejszego, w pełni biodegradowalnego polimeru, polilaktydu (PLA), służącego między innymi do produkcji biodegradowalnych opakowań.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony