REKLAMAHELIO - Baner Główny - MASY (11-17.11.2019)
Stacja paliw sieci Orlen

Stacja paliw sieci Orlen (materiały własne)

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen poinformował, że negocjacje z Komisją Europejską ws. zgody na przejęcie Grupy Lotos idą zgodnie z planem. Dodał, że nie powinny opóźnić zamknięcia transakcji, które jest planowane na koniec 2019 r.

REKLAMA

Daniel Obajtek wyjaśnił, że PKN Orlen stale prowadzi rozmowy z KE. Firma przedstawia swoje stanowisko i argumenty. Zaznaczył, że wkrótce udaje się na następne spotkanie z przedstawicielami Komisji.

Przypomnijmy, że zgodnie z planem Orlen chciałby uzyskać zgodę KE do końca czerwca br. Według Daniela Obajtka nawet ewentualne opóźnienie nie powinno opóźnić transakcji, zaplanowanej do końca 2019 roku. Dodał, że jeśli nawet KE zdecyduje się na przejście do drugiej fazy, bardziej pogłębionych analiz, to nie powinno to potrwać dłużej niż dodatkowe 2-3 miesiące. Co zdaniem prezesa nie zakłóci procesu przejęcia Grupy Lotos, które jest zaplanowane do końca br.

Pod koniec lutego 2018 roku PKN Orlen i Skarb Państwa podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia przez PKN Orlen kontroli kapitałowej nad Grupą Lotos, a w listopadzie PKN Orlen złożył do Komisji Europejskiej roboczy wniosek w sprawie przejęcia Lotosu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony