REKLAMASegafredo Selezione - banner główny (30.03-05.04)

(Helio)

Zarząd spółki Helio poinformował, że po dokonanej analizie wstępnych danych finansowych za pierwszy kwartał roku obrotowego 2019/2020 (tj. lipiec - wrzesień 2019) należy spodziewać się za przedmiotowy okres przychodów ze sprzedaży na poziomie ok. 35 mln zł względem 24,56 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego (tj. lipiec - wrzesień 2018).

REKLAMA

Władze Helio wskazują, że mimo wysokiej dynamiki wzrostu sprzedaży (powyżej 40 proc. r/r), należy się liczyć ze spadkiem o ok. 7 p.p. rentowności brutto ze sprzedaży. Obniżenie ww. wskaźnika jest efektem przede wszystkim panujących wysokich presji cenowych w branży bakalii, będących konsekwencją uprzednich podwyżek na rynku surowcowym. Spółka poprzez efekt ekonomi skali dążyła zatem do przekroczenia progu rentowności w niszowym dla działalności firmy kwartale. Struktura odbiorców nie uległa przy tym istotnym zmianom.

Jednocześnie zarząd Helio przypomina, że z uwagi na sezonowość branży, w tym stosunkowo nieduży udział przychodów ze sprzedaży pierwszego kwartału roku obrotowego w całorocznej sprzedaży Spółki, utrzymanie tak wysokiej dynamiki sprzedaży w kluczowych kwartałach świątecznych jest mało prawdopodobne z uwagi na efekt wysokiej bazy. Za normę dla działalności Helio wciąż należy uznawać fluktuację przychodów ze sprzedaży na poziomie plus-minus kilku-kilkunastu procent r/r w poszczególnych kwartałach roku obrotowego.

Szczegółowe informacje na temat wyników finansowych firmy Helio zostaną przekazane w raporcie kwartalnym za I kwartał roku obrotowego 2019/2020, który spółka opublikuje w dniu 29 listopada 2019 r.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony