REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(Pixabay.com)

Rada Miejska Wałbrzycha przyjęła w ubiegłym tygodniu historyczną uchwałę, która całkowicie zakaże sprzedaży w sklepach i hurtowniach toreb z tworzywa sztucznego. Jest to pierwsza aż tak daleko idąca inicjatywa tego rodzaju w Polsce. Zapytaliśmy przedstawicieli sieci Aldi i Carrefour, co myślą na temat nowych przepisów.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

- Nasza firma na bieżąco śledzi regulacje prawne i trendy dotyczące redukcji plastiku, a także idei „less waste”. Jest jeszcze za wcześnie, aby wskazywać konkretne rozwiązania, które moglibyśmy wdrożyć w naszych sklepach w Wałbrzychu, w związku z podjętą tydzień temu uchwałą. Jak tylko zostanie ona opublikowana, dokładnie przeanalizujemy jej ostateczną treść i wytyczne. Wyrażamy nadzieję, że będzie ona wprowadzona w sposób i w czasie pozwalający wszystkim zainteresowanym podmiotom na odpowiednie przygotowanie się i wdrożenie stosownych zaleceń – poinformowała redakcję wiadomoscihandlowe.pl Agata Biernacka, Manager ds. Komunikacji i PR Aldi Polska

Ekspertka Aldi dodała także, że ochrona środowiska jest jednym z priorytetów sieci jako firmy odpowiedzialnej społecznie. - Działając w obszarze handlu detalicznego mamy świadomość naszego wpływu na otoczenie społeczne i środowisko. Na każdym etapie łańcucha dostaw dbamy o pochodzenie i certyfikowanie surowców, a w ramach polityki klimatycznej stawiamy na ekologiczne rozwiązania w naszych sklepach. Dlatego będziemy bacznie przyglądać się rozwojowi sytuacji w kontekście eliminacji plastiku i reagowali na nią na bieżąco, dostosowując się do zachodzących zmian, ale także realizując cele, które sami wyznaczyliśmy sobie w zakresie dbałości o środowisko i ochrony klimatu – tłumaczy.

W sklepach Aldi można zakupić 4 rodzaje toreb ekologicznych: torbę materiałową, ekologiczną torbę wielokrotnego użytku, reklamówkę z uszami pochodzącą z recyklingu oraz mniejszą reklamówkę, dostępne są również naturalne torby z juty. - Wartym podkreślenia jest, że nasze torby wielokrotnego użytku produkowane są zgodnie z racjonalnym wykorzystaniem zasobów, dla przykładu ze zużytych butelek PET. Mogą one być użyte nawet do 200 razy. Aby wyprodukować jedną taką torbę, potrzeba 20 pustych 1,5 litrowych butelek PET – dodaje Agata Biernacka.

Z kolei Carrefour Polska nie posiada żadnego sklepu w Wałbrzychu, więc uchwała tamtejszej rady nie dotyczy sieci sklepów bezpośrednio. Jednak jak zapewnia biuro prasowe, firma Carrefour przyjmuje wszelkie podobne inicjatywy z dużą przychylnością, ponieważ troska o planetę i ograniczenie zmian klimatu są celem jej długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju i wymagają nie tylko działań ze strony przedsiębiorców, ale także administracji oraz obywateli, którzy zmieniając swoje codzienne nawyki wywierają presję na rządzących.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony