REKLAMAKORAL - Baner Główny - Świderek (25-31.03.2019)
Sklep sieci Biedronka

Sklep sieci Biedronka (fot. mat. prasowe)

Hakerzy próbują wyłudzić dane do kont bankowych klientów sieci Biedronka. Stworzyli fałszywą stronę internetową, poprzez którą rozdają nieistniejące bony zniżkowe.
 

REKLAMATargi w Krakowie - Belka w artykułach (marzec)

Domena bony-biedronka.com do złudzenia przypomina oficjalną wersję strony internetowej sklepu. Na stronie widnieje baner informujący o możliwości zakupu bonu zniżkowego w wysoki 50 zł- jak podaje wydane ostrzeżenie zespołu CERT Polska. Po kliknięciu w informację, klient zostaje przekierowany na stronę podszywającą się pod bramkę płatności Dotpay oznaczoną certyfikatem bezpieczeństwa SSL.

- Fałszywa bramka prosi ofiarę o wybór swojego banku, aby w następnym kroku zaprezentować imitację formularza logowania do serwisu transakcyjnego. Kiedy użytkownik poda swoje dane, skrypt napisany przez napastników inicjuje równoległą sesję z danym bankiem, loguje się tymi danymi i podejmuje czynności mające na celu wyprowadzenie pieniędzy z konta ofiary na rachunek bankowy podstawiony przez atakujących - informuje CERT Polska.

Biedronka wydała w tej sprawie komunikat. "Niestety wciąż docierają do nas głosy o fałszywych konkursach, których organizatorzy podszywają się pod sieć sklepów Biedronka. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że o wszystkich organizowanych przez nas akcjach informujemy tutaj, na naszym oficjalnym fanpage’u, i na stronie www.biedronka.pl" - czytamy na facebookowym profilu Biedronki.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony