REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Na zdj. park handlowy Galena w Jaworznie wybudowany przez P.A. Nova/zdjęcie ilustracyjne

Na zdj. park handlowy Galena w Jaworznie wybudowany przez P.A. Nova/zdjęcie ilustracyjne (fot. mat. prasowe, P.A. Nova)

Firma P.A. Nova poinformowała o zawarciu umowy sprzedaży 100 proc. udziałów w jednej ze swoich spółek celowych, która jest właścicielem parku handlowego w Kamiennej Górze. Spółka o której mowa nazywa się P.A. Nova Invest Kamienna Góra.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Nabywcą ma być warszawska spółka Torwell Investment. Wartość tranksakcji sprzedaży udziałów wynosi ok. 1,23 mln euro. - Wartość transakcji obejmuje wartość rynkową nieruchomości powiększoną o wartość pozostałych aktywów i pomniejszoną o saldo zobowiązań spółki P.A. Nova Invest Kamienna Góra, w tym o zobowiązania z tytułu kredytów bankowych jak i o pożyczki udzielone przez emitenta - czytamy w komunikacie. Strony uzgodniły zapłatę 100 proc. ceny do 31 grudnia 2019 r.

P.A. Nova poinformowała, że w związku z zawartą umową sprzedaży, o której mowa powyżej, szacunkowy zysk z tytułu sprzedaży ww. udziałów stanowi równowartość 4 mln zł, a suma środków finansowych netto uzyskanych ze sprzedaży udziałów i zwrotu pożyczki będącej przedmiotem transakcji wyniesie 11,5 mln zł.

Warunkiem wejścia w życie umowy jest zaakceptowanie transakcji przez bank kredytujący P.A. Nova Invest Kamienna Góra do końca grudnia 2019 r.

Przypomnijmy, że przedwstępna umowa sprzedaży parku handlowego w Kamiennej Górze zawarta została pomiędzy stronami w lutym tego roku. Zmieniono ją potem aneksami w czerwcu i wrześniu.

W lutym P.A. Nova poinformowała w komunikacie o podpisaniu z Torwell Investment przedwstępnych umów sprzedaży 100 proc. udziałów w spółkach celowych, które są właścicielami parków handlowych zlokalizowanych w Kamiennej Górze, Krośnie, Sosnowcu i Myszkowie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony