REKLAMAKongres Mięsny 2019 - Baner Główny (styczeń - luty 2019)

(fot. ŁR)

PA Nova sprzeda spółce Peppercorn Properties dwa parki handlowe, w Krośnie i Myszkowie – dowiadujemy się z komunikatu spółki.

REKLAMAMAGO - belka w artykułach - luty-marzec 2019

PA Nova i Peppercorn Properties ustaliły, że wartość transakcji zostanie określona w oparciu o uzgodnioną wartość nieruchomości skorygowaną o saldo pozostałych aktywów i zobowiązań spółek. Ustalono także, że umowy sprzedaży zostaną zawarte do 30 kwietnia tego roku.

Warunkiem zawarcia przyrzeczonych umów sprzedaży udziałów jest między innymi pozytywne zakończenie procesu due diligence oraz akceptacja transakcji przez bank kredytujący spółkę celową.

Szczegółowe warunki przedmiotowych umów nie odbiegają od standardów rynkowych stosowanych w umowach tego typu.

Spółka PA Nova powstała w roku 1990, gdy udziałowcy firmy Budoprojekt we współpracy z inwestorami z USA i Niemiec powołali do życia nową spółkę. W latach dziewięćdziesiątych udziały inwestorów zagranicznych zostały w całości odkupione przez pozostałych udziałowców PA Nova.

Na początkowym etapie rozwoju firma specjalizowała się m.in. w budowie stacji paliw. Deweloper współpracował, m.in. z takimi koncernami jak DEA, Statoil, Shell czy Lotos. W roku 2002 PA Nova rozpoczęła szeroką współpracę z sieciami handlowymi i zajęła się kompleksowym wykonawstwem obiektów handlowych. W latach 2002 - 2015 spółka wykonała niemal 70 obiektów handlowych.

Obecna strategia firmy PA Nova opiera się na wspólnym wykorzystaniu działów deweloperskiego, projektowego i wykonawczego przy realizacjach inwestycji budowlanych; wykorzystania doświadczeń zdobytych przy zrealizowanych obiektach oraz doświadczenie pracowników spółki - zarówno na szczeblu zarządu, jak i bezpośrednio wykonawczej kadry kierowniczej.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony