REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

 

4 czerwca 2020, 08:13

Żabka

Żabka (fot. mat. prasowe)

Z doniesień „Rzeczpospolitej” wynika, że rząd nie porzucił pomysłu otwarcia narodowej sieci sklepów. Co więcej, jako możliwe warianty wskazywane są: zakup polskiego oddziału Tesco lub Żabki.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Jak przypomina gazeta, Ministerstwo Aktywów Państwowych pracuje obecnie nad konsolidacją podmiotów rolno-spożywczych z krajowym kapitałem. Mają one zostać skupione wokół największego z nich – Krajowej Spółki Cukrowej.

O tym co dalej na razie nie wiadomo, jednak gazeta twierdzi, że rząd byłby zainteresowany odkupieniem polskiego oddziału Tesco lub sieci Żabka. O zakupie tej ostatniej myślał już kiedyś PKN Orlen.

Zdaniem Andrzeja Falińskiego, prezesa Forum Dialogu Gospodarczego, stworzenie takiej sieci byłoby możliwe przy odpowiedniej determinacji władz. Przyznaje jednak, że projekt może mieć destrukcyjny wpływ na rynek dystrybucji żywności. Wszystko przez to, że sztuczne obniżenie cen mogłoby uderzyć w najsłabszych uczestników tego rynku.

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji przyznaje, iż ma nadzieję, że ewentualna nowa sieć nie będzie faworyzowana i będzie działać na zasadach rynkowych.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (5)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~2121 5 28 dni temuocena: 46% 

  Jacek D. Po kiego wała takie komentarze . Przejęcie żabki od australijskiego funduszu inwestycyjnego jest bardzo dobrym posunięciem. Może wreszcie powstanie ogólnopolska sieć sklepów , która będzie w polskich rękach. Polski handel upada. na rynku rządzą niemiecki Lidl i portugalska ( chyba już holenderska) Biedronka. I Portugalski Eurocash , który ma u siebie tzw. polskie sklepy typu Lewiatan. PiS przecież nie będzie zawsze rządził , a jak do władzy kiedyś dojdą liberałowie to zawsze można sprowadzić z Ukrainy wybitnego specjalistę od gospodarki, dróg i zwłaszcza zegarków niejakiego Nowaka , który to roz.......

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mariusz W. 4 29 dni temuocena: 86% 

  Fałszywa wiadomość. Gazeta Rz nie stwierdziła, że rząd byłby zainteresowany Żabką lub Tesco, tylko że te sieci są możliwe do przejęcia "na stole".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Rozsadny 3 29 dni temuocena: 64% 

  Przecież PiS czego się tknie to spier.......li. Więc po co to....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twój nick 2 29 dni temuocena: 67% 

  Rząd chce kupić sieć sklepów, tworzyć nową linie lotniczą. Pokończyły się miejsca w spółkach dla rodzin to trzeba nowe tworzyć na dojenie kasy?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Andrzej Kuc 1 29 dni temuocena: 43% 

  Skąd Wy bierzecie te plotki? Proponuję utworzyć sekcję - poprawa humoru i tam wrzucać. Shit goni shit

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony