REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
Sklep sieci Baltona we Wrocławiu

Sklep sieci Baltona we Wrocławiu (Baltona)

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona wyemituje obligacje o wartości nominalnej 175 mln zł i zgodnie z zawartą umową inwestycyjną, skieruje propozycję ich objęcia do Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" (PPL). Spółka wyemituje obligacje serii A i B, z 15-miesięcznym termin wykupu i oprocentowaniem opartym o stawkę WIBOR 6M powiększoną o marżę w wysokości 5 p.p.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

Środki z emisji obligacji zostaną wykorzystane na spłatę zadłużenia wobec BNP Paribas (130 mln zł), a w następnej kolejności na finansowanie bieżącej działalności spółki lub spłatę pożyczek wewnątrzgrupowych. Środki z emisji obligacji serii A zostaną udostępnione spółce po uzyskaniu przez PPL zgody Prezesa Urzędu Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Baltony. Kwota 45 mln zł pozyskana z emisji obligacji serii B zostanie przeznaczona na zapewnienie pełnego zatowarowania sklepów oraz spłatę wymagalnych zobowiązań handlowych Baltony, a w następnej kolejności na finansowanie bieżącej działalności spółki lub spłatę pożyczek wewnątrzgrupowych.

Wcześniej Baltona poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej na mocy której jej główny udziałowiec, firma Kempley Sp. z o.o. z grupy Flamingo, sprzeda wszystkie posiadane akcje Baltony na rzecz PPL. Ponad 9 mln akcji Baltony, dających prawo do 80,68 proc. głosów na WZ, Kempley sprzeda za 20,8 mln zł, tj. po 2,29 zł za akcję. Częścią umowy jest także emisja obligacji skierowana do PPL.

Kupujący zobowiązał się (...) w terminie kolejnych trzech dni roboczych od dnia emisji obligacji, do ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż 100 proc. akcji spółki. Sprzedający zobowiązał się do sprzedaży akcji w odpowiedzi na wezwanie po cenie wskazanej powyżej, natomiast cena nabycia akcji spółki w wezwaniu dla akcjonariuszy mniejszościowych zostanie ustalona przez PPL zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. Podstawowym warunkiem zrealizowania umowy jest uzyskanie zgody na transakcję ze strony prezesa UOKiK.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony