REKLAMANaturio_banner główny_styczeń 2020

((fot. pixabay.com))

Przedstawiciele Parlamentu Europejski stanowczą odcinają się od ostatnich doniesień medialnych. Według oficjalnego komunikatu PE nie planuje ograniczyć produkcji kebabów na terenie Unii.

REKLAMA

- Parlament Europejski ani nie zamierza wprowadzać restrykcji wobec producentów kebabów, ani ograniczać ich produkcji - brzmi komunikat.

Jak tłumaczą przedstawiciele PE, do instytucji trafiła propozycja skierowana przez Komisję Europejską zakładająca zgodę na dodawanie fosforanów do mięsa w kebabach. Obecnie producenci nie mogą tego robić. - Parlament może te propozycje odrzucić i wtedy stan obecny nie ulegnie zmianie - brzmi komunikat.

Według przedstawicieli PE, do tej pory wykorzystanie fosforanów nie było dozwolone. - Wielu posłów jest przeciwnych propozycji Komisji Europejskiej, uważając że zezwolenie na używanie fosforanów może narazić zdrowie konsumentów. Posłowie z parlamentarnej komisji ds. ochrony środowiska, zdrowia publicznego oraz bezpieczeństwa żywności zarekomendowali zablokowanie przez Parlament Europejski zezwolenia na dodawanie fosforanów do kebabów co najmniej do momentu, w którym będą dostępne rezultaty naukowych badań przeprowadzanych przez Europejska Agencję ds. Bezpieczeństwa Żywności - pisze PE.
 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony