REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )
żywność regionalna

żywność regionalna (fot. mat. prasowe E.Leclerc)

Producenci nadal będą mogli wypuszczać na różne rynki europejskie produkty z różnym składem. Tyle, że konsumenci będą mogli skarżyć się na wprowadzenie w błąd - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)

17 kwietnia pakiet przepisów zwiększających ochronę konsumenta został przegłosowany przez Parlament Europejski. Zgodnie z przepisami jeśli konsument uzna, że marketing produktu polegający np. na oferowaniu innego składu w tym samym opakowaniu w różnych krajach, wówczas producent będzie musiał zapłacić karę finansową. Będzie to możliwe dopiero po przeprowadzeniu skomplikowanej procedury.

Parlament Europejski nie wprowadzi jednak zwykłego zakazu stosowania podwójnych standardów żywności. W różnych krajach nadal będą różne standardy prawne. Jeśli jednak klient uzna, że czuje się oszukany, będzie mógł złożyć skargę do krajowego urzędu antymonopolowego. Jeśli np. polski UOKiK przychyli się do takiej skargi, będzie mogło nałożyć na firmę karę w wysokości 4 proc. obrotów na danym rynku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony