REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020
Paul Clarke

Paul Clarke (Youtube/Wired UK)

Paul Clarke, dyrektor ds. technologii w Ocado, prezentuje supernowoczesne, całkowicie zautomatyzowane centrum logistyczne, budowane przez firmę Ocado – brytyjski supermarket online, największego na świecie sprzedawcę żywności online – które służyć będzie do obsługi logistycznej zamówień składanych na platformie Internetowej Ocado. W tym także zamówień na świeże artykuły spożywcze!

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

W ogromnej hali 7,5 tys. kontenerów przemieszczać się będzie jednocześnie w systemie przenośników o łącznej długości 25 km.

– Chodzi o to, by maksymalnie uprościć i usprawnić procedury nabywania produktów spożywczych w naszym sklepie online. Aby dla naszych klientów zakupy były łatwe i przyjemne, konieczne było opracowanie niezwykle złożonego mechanizmu, w skład którego wchodzą dane, algorytmy, programy uczenia się maszyn i inne oprogramowanie. Całość jest swojego rodzaju technologiczną górą lodową, z której klienci widzą tylko mały wierzchołek. Cały system został opracowany i wdrożony własnymi siłami firmy – wyjaśnia Paul Clarke, dyrektor ds. technologii w Ocado..

Menedżer opowiada o specyfice e-handlu żywnością i trudnościach logistycznych z tym związanych. Roztacza wizję – fascynującą, choć także trochę niepokojącą – inteligentnych systemów, niemal autonomicznie realizujących zakupy w imieniu klienta na podstawie jego przeszłych zachowań. Mówi o robotyzacji, współpracy maszyn, logistyce ostatniej mili, inteligentnych półkach sklepowych, nie mniej inteligentnych kuchniach i innych elementach składających się na handel przyszłości. Bardzo już nieodległej przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia tego niezwykle interesującego wideo (w jęz. angielskim).

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony