REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
Paweł Dolański, dyrektor działu aktywów w Carrefour Polska

Paweł Dolański, dyrektor działu aktywów w Carrefour Polska (mat. prasowe)

Strona 2 z 2
REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Znaczną część środków inwestycyjnych Carrefour Polska kieruje także na działania zmierzające do racjonalizacji i ograniczania zużycia energii. Od 2017 roku we wszystkich modernizowanych oraz nowo otwieranych sklepach sieci stosowane są nowoczesne regały chłodnicze z przeszkolonymi drzwiami, co przyczynia się do znacznej redukcji zużycia energii. Wymianie podlega również oświetlenie – z energooszczędnego oświetlenia LED korzysta już około 80 procent hiper- i supermarketów sieci. W każdej z lokalizacji zmiana źródła światła pozwoliła zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o około 20-30 procent.

– Inwestujemy także w chłodnictwo – obecnie w 38 placówkach systemy chłodnicze wykorzystujące freony zostały już zastąpione przyjaznymi dla środowiska instalacjami wykorzystującymi dwutlenek węgla. I choć na efektywność tego rozwiązania wpływa wiele czynników, to system ten pozwala nam zmniejszyć zużycie energii średnio o 30 procent. Dlatego wszystkie nowo otwierane obiekty standardowo wyposażamy w instalacje wykorzystującą CO2 jako czynnik chłodniczy. Pozwala nam to unikać stosowania coraz droższego czynnika, jakim jest freon R404, którego stosowanie ogranicza zresztą ustawa dotycząca ochrony środowiska – podkreśla menedżer.

– Z pełną nadzieją patrzymy na wdrażane przez nas rozwiązania. Jesteśmy przekonani, że inwestowanie w tego typu technologie, które przecież cały czas się rozwijają, przyniesie w przyszłości jeszcze większe możliwości ograniczenia produkcji CO2 czy redukcji zapotrzebowania na energię elektryczną – podsumowuje Paweł Dolański, dyrektor działu aktywów w Carrefour Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony