REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

Paweł Musiał żegna się z Grupą Eurocash. Menedżer sprawował w giełdowej spółce stanowisko członka zarządu i był odpowiedzialny za budowanie sieci detalicznej. Wiedza i skuteczność Musiała jako menadżera miały umożliwić dystrybutorowi szybką transformację biznesu w operatora detalicznego. W  warto więc zapytać, czy odejście Musiała będzie miało konsekwencje dla kalendarza realizacji projektu?

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Paweł Musiał

Paweł Musiał (fot. materiały prasowe)

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że przyczyną decyzji Musiała o rozstaniu się z Grupą Eurocash była odmienna wizja rozwoju detalicznej odnogi firmy od tej, jaką ma reszta zarządu.

Odejście Pawła Musiała może spowodować opóźnienia w realizacji sztandarowego projektu, który ma skierować Eurocash na nowe tory biznesowe przekształcając hurtownika w detalistę. Dzięki tej transformacji firma będzie w stanie efektywniej konkurować na gwałtownie zmieniającym się rynku i wyzwaniach z jakimi musi się mierzyć biznes grupy w obszarze hurtu.

Projekt nie wydaje się jednak zagrożony. Z naszych informacji wynika, że w ciągu ostatnich miesięcy zostało wdrożonych kilka projektów, które są fundamentem funkcjonowania każdej sieci detalicznej, m.in. z zakresu zarządzania promocjami i asortymentem, czy raportowania. Jednak projekt jest ciągle przed kluczowym etapem przeobrażeń strukturalnych i zmian personalnych. Menadżer, który zastąpi Musiała będzie musiał z marszu sprostać tym wyzwaniom, w dodatku jego wizja będzie musiała być spójna, z wizją zarządu grupy.  

Paweł Musiał stanowisko członka zarządu Eurocashu sprawował od 1 kwietnia br. Wcześniej, do maja 2017 r. pełnił funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Profi Rom Food, jednej z największych sieci detalicznych w Rumunii. W latach 2010-2015 pracował jako dyrektor zarządzający Profi Rom Food.

Oprócz tego Musiał od 2013 r. do 2018 pełnił funkcję członka rady nadzorczej spółki X5 Retail Group NV z siedzibą w Moskwie. W latach 2008-2009 był szefem rady nadzorczej sieci supermarketów Eko na Ukrainie. W latach 2004-2007 pełnił funkcję dyrektora generalnego sieci Perekriestok, a następnie członka zarządu, dyrektora handlowego i wiceprezesa Pyateroczka Holding (późniejsze X5 Retail Group), a następnie X5 Retail Group.

W latach poprzedzających współpracę z X5 Retail Group, zajmował wyższe stanowiska menadżerskie w sieciach handlowych w Polsce, z czego 5 lat w Tesco Polska.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 14

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (9)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Ukraine 9 ponad rok temuocena: 100% 

  On zawsze chcial byc chwalony jak dziecko , pokazywac ze cos zrobil lepij i dostanie cukierka . Niestety to juz koniec kariery zawodowej amen !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~X5 8 ponad rok temuocena: 100% 

  Musiał zawsze miał wizję ale jako kierownik sklepu;)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zniesmaczona 7 ponad rok temuocena: 0% 

  Odmienne wizje - tam chyba każdy członek zarządu oraz PARTNER mają inne wizje. Eurocash robi wynik, a potem wychodzi jakim kosztem. Zaczął spór nie z tym kim powinien i zauważył, że walka z ludźmi chorymi psychicznie nie ma sensu. Jedyna nadzieja EC odeszła, jak widać nie tylko podrzędni pracownicy stamtąd odchodzą i piszę ODCHODZĄ, a nie zostają zwolnieni. Sam fakt, że poprzedni Prezez, a raczej cały Zarząd EKO odszedł... tam także były inne wizje...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ludowy obserwator 6 ponad rok temuocena: 20% 

  Potrafił współpracować i miał jasna wizje. Pewnych mechanizmów nie da sie or tak łatwo połączyć. Musial to rozumiał ,tak jak rozumiał ,ze wiza właścicieli spółki jest wspólne wykorzystanie serwisów dla wszystkich podległych business unitow. Każdy jednak rodzaj biznesu powinien mieć usługę podstrojona pod jego potrzeby a nie wynikający z chęci zadowolenia wielu innych kompromis. Z tym kompromisem nie ma czego szukać na konkurencyjnym rynku detalu. Nie chciało mu sie walczyć z wiatrakami i fikcja,ze wszystko uda sie połączyć.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Wawa 5 ponad rok temuocena: 50% 

  W firmie panuje ogólny rozstrój wizjonerski. Brakuje wykształconych fachowców - rządzą ludzie, ktôrzy znają się na wszystkim. Marnie to widzę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łukasz 4 ponad rok temuocena: 57% 

  @Branżowiec. Mam wizję, wizję w której zapoznajesz się ze słownikiem ortograficznym i gramatycznym.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Branżowiec 3 ponad rok temuocena: 58% 

  Jaką on miał wizje dla Eurocashowego detalu? ”Zabrać” Portugalczyką 1/3 ich biznesu i tworzyć za ich kasę „swoją” firmę bez żadnej współpracy w ramach grupy, bo ten manager nie potrafi współpracować.. Bardzo naiwne

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mmm 2 ponad rok temuocena: 38% 

  I akcje złotówkę znowu w dół...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bylymenadzer 1 ponad rok temuocena: 48% 

  Szkoda.... Czyli Eurocash nadal się nie zmieni, a była na to nadzieja. Jednak w tej firmie liczą się tylko osoby które chodzą na sznurku zarządu.

  oceń komentarz
do góry strony