REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)

Z początkiem 2020 r. Paweł Musiał objął funkcję przewodniczącego zarządzającego (Executive Chairman) jednej z największych rumuńskich sieci detalicznych Profi Rom Food. Menedżer wraca do tej firmy po niespełna trzech latach od rozstania z nią. Zadaniem Musiała będzie nadzorowanie działalności spółki, a także wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju firmy.

REKLAMA
Paweł Musiał, szef Profi Rom Food

Paweł Musiał, szef Profi Rom Food (mat. prasowe)

Paweł Musiał, menedżer i ekspert do spraw rozwoju sieci detalicznych, z początkiem stycznia objął funkcję przewodniczącego zarządzającego (Executive Chairman) rumuńskiej sieci detalicznej Profi Rom Food. Obecnie Profi ma w Rumunii sieć ponad 1000 sklepów, które działają w ponad 500 miejscowościach. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób.

Musiał wcześniej związany był z tą siecią przez ponad siedem lat. Od września 2010 r. piastował w niej stanowisko prezesa zarządu, a w styczniu 2015 r. został dyrektorem zarządzającym i pełnił tę funkcję do końca maja 2017 r. Była to wówczas jedna z najbardziej dynamicznych sieci w Rumunii, z rocznymi przychodami rzędu 800 mln euro (2016 r.) i wzrostami sprzedaży i EBITDA ponad 30 proc. rocznie.

Musiał ma w dorobku bogate portfolio projektów detalicznych, które rozwijał lub w nich doradzał. Ostatni raz było o nim głośno w Polsce, gdy – po zaledwie czterech miesiącach pełnienia funkcji członka zarządu Grupy Eurocash – pod koniec lipca 2018 r. zrezygnował z pracy, jako przyczynę podając odmienną od reszty zarządu wizję rozwoju detalicznego segmentu firmy.

Menedżer był odpowiedzialny za budowanie sieci detalicznej. Wiedza i skuteczność Musiała jako menadżera miały umożliwić dystrybutorowi szybką transformację biznesu w operatora detalicznego.

Wcześniej – a także równocześnie – pracował przy licznych projektach detalicznych. Od 2008 do 2009 roku pełnił funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej sieci supermarketów EKO na Ukrainie. W latach 2004-2007 pełnił funkcję dyrektora generalnego sieci Perekriestok, a następnie członka zarządu, dyrektora handlowego i wiceprezesa Pyateroczka Holding (późniejsze X5 Retail Group), a następnie X5 Retail Group. W latach 2013-18 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej X5 Retail Group NV.

W latach poprzedzających współpracę z X5 Retail Group, zajmował wyższe stanowiska menadżerskie w sieciach handlowych w Polsce, z czego 5 lat w Tesco Polska.

Musiał jest współwłaścicielem firmy Omega Retail Consulting & Beragua. Jako ekspert i menedżer współpracował – poza wymienionymi wyżej – także z takimi podmiotami, jak MVideo, Furshet Ukraine, Maria-Ra Russia, czy Noriel Romania.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (8)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Lenta 8 22 dni temuocena: 80% 

  A co ten pan zrobił w Tesco jak kierownik sklepu ? W X5 przegrał z Magnitem a na Ukrainie wywrócił ECO market ;) Profi już nic nie pomoże !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hit Kraków 7 24 dni temuocena: 14% 

  widze , ze Pan Pawel ma grono zawistników :)) Ale nie musisz się Pan Panie Pawle przejmować. Bronią Pana wyniki: Tesco, Perekriostka i zbudowanego przez Pana Profi

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Amen 6 24 dni temuocena: 67% 

  Jesli cos jeszcze mozna zepsuc to on to uczyni ! God bless Profi .

  oceń komentarz
 • ~Hit Kraków 5 24 dni temuocena: 57% 

  Profi ma wiecej szczescia niz TESCO...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polonus 4 25 dni temuocena: 42% 

  Musiał zbudował Profi, dobrze ze wraca, Zrobi porządek. jest tu zdecydowanie potrzebny....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Klient 3 25 dni temuocena: 56% 

  Szkoda,ze najlepsi polscy menadzerowie,buduja sieci zagranica, zamiast w Polsce...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Carrefour 2 25 dni temuocena: 58% 

  Super ! To koniec Profi .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Darek Brodaty 1 25 dni temuocena: 67% 

  Filozof po 2 latach znalazł uniwersytet . Wyleci jak z Eurocash !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony