REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

STREFA NIERUCHOMOŚCI

 

12 listopada 2019, 19:12

Cracovia Outlet

Cracovia Outlet (materiały prasowe)

Peakside Capital i KG Group S.A. podjęli współpracę na potrzeby realizacji wspólnego projektu Cracovia Outlet. Termin otwarcia zaplanowano na jesień 2021 roku.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Peakside Capital, inwestor i deweloper centrum Fashion Outlet Kraków, oraz KG Group S.A., deweloper centrum Cracovia Outlet, podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy. W ramach wspólnego przedsięwzięcia w Krakowie powstanie jedno centrum handlowe „Cracovia Outlet” oferujące asortyment z kategorii fashion & lifestyle.
– Doszliśmy do wniosku, że w Krakowie jest miejsce tylko dla jednego centrum outletowego z kategorii fashion & lifestyle i należy podjąć decyzję o wyborze najlepszej lokalizacji – powiedział Stefan Aumann, dyrektor zarządzający Peakside Capital.

– Konkurencja na rynku centrów handlowych i wyprzedażowych w Polsce jest naprawdę bardzo duża. Wychodząc z tego założenia, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie realizacja przez nasze spółki jednego centrum outletowego w Krakowie. Chcemy wykorzystać know-how i doświadczenie obydwu firm – stwierdził Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group S.A.

Nowe centrum outletowe będzie miało łączną powierzchnię ok. 20 000 mkw, na której zlokalizowanych zostanie 120 sklepów oferujących głównie produkty marek modowych, sportowych oraz znanych projektantów. Centrum zostanie uzupełnione o ofertę detaliczną i rozrywkową, która powstanie na powierzchni 60 000 mkw.
W ramach kompleksu handlowego znajdą się dwa parki handlowe ze zróżnicowaną ofertą spożywczą, produktami z kategorii wyposażenia wnętrz oraz rozbudowaną strefą rozrywkową. Oprócz tego powstanie jeden z największych klubów fitness w Polsce – My Fitness Place, a także dwukondygnacyjny sklep meblowy, który będzie jednym z największych  w Krakowie. Głównymi atutami Cracovia Outlet będzie możliwość szybkiego dojazdu z centrum Krakowa, bliskość autostrady A4 i łatwość dojazdu komunikacją miejską. Budowa centrum rozpocznie się wkrótce, a otwarcie planowane jest na jesień 2021 r.

Za zarządzanie obiektem odpowiedzialna będzie spółka ROS Retail Outlet Shopping. Jej portfolio  w Polsce obejmuje centra Designer Outlet w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu. – Bardzo cieszymy się, że powstała koncepcja utworzenia jednego centrum oraz połączenia kompetencji obydwu inwestorów. Równie ważny jest dla nas fakt wybrania właśnie nas do pełnienia funkcji operatora Cracovia Outlet – stwierdził Thomas Reichenauer, dyrektor zarządzający ROS Retail Outlet Shopping.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony