REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

- Jeśli inflacja będzie rosnąć w takim tempie jak obecnie, to zacznę się martwić. Być może już jest za wysoka – powiedział Pedro Soares Dos Santos, prezes zarządu i CEO Grupy Jeronimo Martins. Dodał, że o ile umiarkowana inflacja pomaga handlowi, to zbyt wysoka może się stać jego największym wrogiem.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins

Pedro Soares dos Santos, prezes Grupy Jeronimo Martins (Jeronimo Martins / Biedronka)

Prezes Grupy Jeronimo Martins odniósł się w ten sposób do wysokiej dynamiki wzrostu cen w Polsce, z którym mamy do czynienia w ostatnich miesiącach. Według danych GUS, w styczniu 2020 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych w samym tylko styczniu wzrosły o 4,4 proc. w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku. W stosunku do poprzedniego miesiąca oznacza to wzrost o 0,9 proc. Warto podkreślić, że żywność, napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz wyroby tytoniowe zdrożały aż o 6,7 proc. w ujęciu rok do roku i o 1,7 proc. w porównaniu z grudniem.

Pedro Soares Dos Santos wskazał, że inflacja w Polsce może wkrótce przekroczyć czerwoną linię, za którą czają się problemy. – W sytuacji gdy ceny dynamicznie rosną konsumenci mogą zmieniać swoje zwyczaje zakupowe, ograniczać wydatki, efekt będzie taki, że rentowność handlu spadnie. Pamiętajmy, że umiarkowana inflacja pomaga handlowi, a zbyt wysoka może być jego największym wrogiem – tłumaczył szef Grupy Jeronimo Martins.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kazaczok 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  Wiecej tekstow o Biedronce by sie przydalo

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWH Market Spółdzielnie_Halfpage_czerwiec-lipiec 2020
do góry strony