REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 03.10.2019)

(fot. pixabay.com)

Koncern PepsiCo rozpoczął rok lepiej niż przewidywali analitycy. Od początku stycznia do 23 marca przychody firmy wzrosły o 2,6 proc. rok do roku i osiągnęły poziom 12,9 mld dolarów. Zysk netto wzrósł o ponad 5 proc. do 1,4 miliarda dolarów – podaje lebensmittelpraxis.de.

REKLAMAEDENRED - eBook - Belka w artykułach (16-24.09.2019)

Poprawa wyników PepsiCo to przede wszystkim zasługa rosnącej sprzedaży przekąsek Frito-Lay. Radziły sobie one na początku roku znacznie lepiej niż produkty z kategorii napojów. Marki takie jak Tostitos i Doritos nie tylko lepiej się sprzedawały, ale zapewniły też PepsiCo wyższe zyski. 

W tym roku zarząd PepsiCo oczekuje wzrostu sprzedaży organicznej o 4 proc. Co więcej, w lutym koncern ogłosił zaostrzenie programu oszczędnościowego, w ramach którego firma chce również zamknąć kilka zakładów. Ma to spowodować zmniejszenie rocznych kosztów działalności przedsiębiorstwa o co najmniej 1 mld dolarów do 2023 r. 

Zarząd PepsiCo przyznaje, że firma zmaga się obecnie z konsekwencjami silnego dolara oraz wyższych kosztów transportu i aluminium. Ponadto koncern stara się odbudować swoją pozycję w amerykańskiej branży napojów. W ciągu ostatnich dwunastu tygodni firmie udało się uzyskać wzrost przychodów w tym segmencie, ale zysk operacyjny utrzymywał się na niezmienionym poziomie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony