REKLAMAMLEKOVITA - Święta Śmietanka - Baner Główny (14-19.12.2019)
Nowe 500 plus pobudzi konsumpcję

Nowe 500 plus pobudzi konsumpcję (fot. pixabay.com)

Agencja Fitch podwyższa prognozy tempa wzrostu PKB Polski. Powodem jest „piątka Kaczyńskiego” – podała Polska Agencja Prasowa.

REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BELKA W ARTYKUŁACH (09-24.12.2019)

Agencja ratingowa Fitch podwyższyła w środę prognozy tempa wzrostu PKB Polski na 2019 i 2020 rok. Powodem tej zmiany jest zapowiedziane przez PiS w „piątce Kaczyńskiego” rozszerzenie programu 500 plus oraz wypłacenie trzynastki emerytom i rencistom – czytamy w portalu businessinsider.com.pl, który powołuje się na doniesienia PAP.

Prognoza PKB Polski na 2019 rok została podniesiona z 3,8 proc. do 4 proc., zaś na 2020 wzrosła z 3 do 3,5 proc.

„Podwyższyliśmy nasze prognozy wzrostu pomimo naszych nieco gorszych poglądów na gospodarkę eurozony, z uwagi na przedwyborczą stymulację fiskalną o wartości ok. 2 proc. PKB” – podano w raporcie Fitcha.

Autorzy opracowania wyjaśniają, że rozszerzenie programu 500 na pierwsze dziecko w rodzinie oraz dodatkowe świadczenia dla emerytów i rencistów podbiją konsumpcję, co częściowo skompensuje przewidywany przez agencję wzrost importu.

„Wpływ proponowanych zmian w opodatkowaniu jest mniej klarowny, jednak będą one wspierać wzrost gospodarczy” – prognozują autorzy raportu.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony