REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020
ładowarka samochodów elektrycznych przy CH Auchan Gdańsk

ładowarka samochodów elektrycznych przy CH Auchan Gdańsk (fot. mat. prasowe)

Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji. Mimo to w Polsce nadal brakuje miejsc do ładowania baterii w tego typu autach. Ostatnio na montaż tego typu instalacji zdecydowało się centrum handlowe Focus w Bydgoszczy. To jednocześnie pierwsza stacja w ramach tworzonej przez firmę RAWICOM ogólnopolskiej sieci 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 1 (28.01 - 29.02.2020)

Jak wynika z raportu KPMG oraz Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w ubiegłym roku Polacy zarejestrowali 556 aut z napędem elektrycznym lub hybrydowym plug-in. To o 65 proc. więcej niż w 2015 roku. Sprzedaż takich samochodów w Polsce rośnie, ale na razie jest ich niewiele. Jedną z przyczyn tego stanu jest brak odpowiedniej infrastruktury. Może się to zmienić za sprawą powstającej ogólnopolskiej sieci ładowania pojazdów elektrycznych. Spółka RAWICOM planuje zainstalować 50 stacji ładowania w całej Polsce, głównie w dużych miastach. Pierwszy punkt powstał w centrum handlowym Focus w Bydgoszczy. To jednocześnie pierwsza stacja szybkiego ładowania dla samochodów elektrycznych w województwie kujawsko-pomorskim.

- Samochody elektryczne są przyjazną dla środowiska naturalnego alternatywą dla pojazdów spalinowych. Nie emitują takich zanieczyszczeń, jak tlenki siarki czy azotu, które są problemem wielu polskich miast. Jednocześnie są znacznie cichsze niż pojazdy spalinowe, co jest ważne dla poziomu hałasu w większych aglomeracjach. Focus w Bydgoszczy, uczestnicząc w projekcie RAWICOM i udostępniając powierzchnię dla ładowarek, przyczynia się do rozwoju infrastruktury, której potrzebują kierowcy samochodów elektrycznych. Dzięki przedsięwzięciu mamy wkład w popularyzację pojazdów bezemisyjnych oraz – docelowo – w jakość powietrza, którym oddychamy – mówi Gregory Pertus, dyrektor Focus w Bydgoszczy.

RAWICOM zainstalował na parkingu Focus w Bydgoszczy stację szybkiego ładowania, tzw. Supercharger. Stacja ładuje samochód elektryczny mocą 50 kW. Z punktu może korzystać większość najpopularniejszych samochodów elektrycznych, np. Tesla, Nissan Leaf lub Mitsubishi Outlander. Jedno ładowanie trwa 20 minut i pozwala na przejechanie ok. 130 km. - Szukając miejsc dla naszych stacji kierujemy się dobrą lokalizacją i dostępnością punktów, – argumentował wybór miejsca Adam Hłond, współwłaściciel firmy RAWICOM.

Stacja szybkiego ładowania aut jest zlokalizowana na parkingu zewnętrznym Focus w Bydgoszczy, od strony ul. Sieńki. Posiadacze pojazdów elektrycznych mogą korzystać z punktu ładowania całą dobę.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~daesh 1 ponad rok temuocena: 0% 

  polska sieć energetyczna nie jest na to gotowa, nie wytrzymuje upałów a co dopiero zwiekszonego zapotrzebowania.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony