REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

Brytyjska sieć sklepów kosmetycznych Superdrug jest pierwszym sprzedawcą oferującym zestaw do samodzielnego testowania przeciwciał Covid-19 – podaje portal retailgazette.co.uk. Drogeria jest pewna wiarygodności testów, jednak specjaliści są w tej sprawie sceptyczni.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

(materiały prasowe)

Testy kosztują 69 funtów. Aby sprawdzić poziom przeciwciał, należy pobrać kroplę krwi i wysłać ją do badania do akredytowanego laboratorium. Wyniki publikowane są za pośrednictwem jednego z portalu firmy Superdrug w 24 godziny od dotarcia do laboratorium.

Eksperci radzą jednak zachować ostrożność podczas testu, a jeden z nich powiedział, że testy przeciwciał na Covid-19 są „dobre dla zaspokojenia ciekawości ludzi, ale nie więcej”.

Test wykrywa IgG, czyli stwierdza lub nie obecność przeciwciał. Jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, że badana osoba chorowała na Covid-19. Przeciwciała mogą nie być wykrywalne, jeśli u chorego objawy rozwinęły się niedawno. Zaleca się, aby do testu nie przystępować wcześniej niż 14 dni od wystąpienia objawów infekcji.
Według Superdrug czułość testu wynosi 97,5 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony