REKLAMAMODERN-EXPO - Baner Główny (styczeń-luty 2020)
Piotr Bieliński, prezes Atlanta Poland

Piotr Bieliński, prezes Atlanta Poland (fot. Atlanta Poland)

Atlanta Poland w roku obrotowym 2018/2019 (zakończonym 30 czerwca 2019 r.) odnotowała wzrost przychodów ze sprzedaży we wszystkich segmentach prowadzonej działalności. Spółka osiągnęła przychody ze sprzedaży na poziomie 253,5 mln zł, czyli wyższe o 8,9 proc. w porównaniu z rokiem obrotowym 2017/2018.

REKLAMA

W roku obrotowym 2018/2019 łączny wolumen sprzedaży Atlanty zwiększył się o 9,2 proc. z 26.590 ton do 29.029 ton. Wzrost sprzedaży wystąpił zarówno w segmencie sprzedaży hurtowej (o 6,8 proc.), jak i w s4etgmencie sprzedaży detalicznej (o 13,6 proc.). Spółka zwiększyła też sprzedaż na rynki zagraniczne.

– Wzrost sprzedaży eksportowej, jaki miał miejsce w ostatnim roku obrotowym o 13,6 proc. skutkował zwiększeniem udziału eksportu w przychodach ze sprzedaży spółki do 25,3 proc. z 24,3 proc. w roku obrotowym 2017/2018. Tym samym spółka udanie kontynuuje ekspansję zagraniczną wykorzystując swój potencjał produkcyjny oraz budowaną w ostatnich latach przewagę technologiczną nad konkurencją – komentuje Piotr Bieliński, prezes Atlanta Poland.

Zysk brutto ze sprzedaży w analizowanym okresie wzrósł o 8,4 proc. utrzymując przy tym wskaźnik rentowności brutto ze sprzedaży na tym samym poziomie co w poprzednim roku obrotowym. - Atlanta kontynuuje inwestycje w infrastrukturę w obu zakładach produkcyjnych, w Gdańsku i we Włocławku, mając na celu dalszy wzrost konkurencyjności naszych produktów oraz dających możliwość wprowadzania na rynek nowości. Jako pierwszy producent w Polsce opanowaliśmy technologię produkcji owoców suszonych znanych na świecie jako „Soft” – mających stanowić formę pośrednią pomiędzy owocami świeżymi a suszonymi – zaznacza Bieliński.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony