REKLAMAKORAL - Bracia Koral - Rożek - Baner Główny (od 29.05.2020 )

PRAWO I FINANSE

rynek pracy i pracownicy

 

19 listopada 2018, 13:02

Podczas pikiety, która odbyła się 14 listopada pod jednym z marketów Tesco w Rzeszowie, odczytano specjalny list od przewodniczącego NSZZ Solidarność, Piotra Dudy.

REKLAMANutrend - MAGNESLIFE LIQUID - belka w artykułach (03-08.06.2020)
Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność

Piotr Duda, przewodniczący NSZZ Solidarność (Źródło: solidarnosc-tesco.pl)

„Szanowna Koleżanko Przewodnicząca! Koleżanki i Koledzy z Tesco w Rzeszowie! Pozdrawiam Was serdecznie w imieniu Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Chcę Wam dzisiaj powiedzieć, że nie jesteście sami. Jest z Wami cała Solidarność. Dzisiaj, tu w Rzeszowie, jesteśmy aby wesprzeć Solidarność w sieci Tesco. A w sposób szczególny przewodniczącą Agatę Strzałkowską, którą pracodawca szykanuje za działalność związkową. Jesteśmy tu po to, by powiedzieć: Agato, nie jesteś sama! Solidarność udzieli Tobie i całej Waszej organizacji wszelkiego możliwego wsparcia” – pisze Piotr Duda.

Drodzy Przyjaciele! To co robi zarząd Tesco, to nie tylko łamanie polskiego prawa, w tym konstytucji gwarantującej wolność i swobodę działalności związkowej, ale jest też pogwałceniem elementarnych standardów obowiązujących w Unii Europejskiej. Dlatego wzywamy zarząd Tesco Polska o zaprzestanie tych praktyk, ostrzegając jednocześnie, że spór z Solidarnością w Tesco, będzie sporem z całą Solidarnością i zyska wymiar międzynarodowy. I taką pisemną informację, przekażemy po dzisiejszej pikiecie do zarządu i rady nadzorczej Tesco. Jeszcze raz serdecznie Was pozdrawiam. Jesteśmy Solidarnością, dlatego jak głosi nasze hasło: I tak wygramy…!” – kończy swój list przewodniczący NSZZ Solidarność.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony