REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła podczas debaty na Kongresie Rynku FMCG 2018

Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła podczas debaty na Kongresie Rynku FMCG 2018 (fot. Wiadomości Handlowe )

Udział świeżej żywności w handlu internetowym jest bardzo niski. Uważam, że nie ma przyszłości w internetowej sprzedaży produktów świeżych. Przełom mógłby nastąpić tylko wtedy, gdyby klient dostawał produkt świeży o identycznej jakości, jak w momencie gdy sięga po niego przy półce. A wiadomo, że to jest niemożliwe. Ludzie przez internet kupują głównie produkty ciężkie, których nie chce im się nosić do domu – twierdzi Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła, podczas debaty na temat zmian w prawie, które wymuszają transformację w handlu.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W odniesieniu do ustawy ograniczającej handel w niedziele Robert Krzak, wiceprezes Piotra i Pawła powiedział, że nie powinniśmy mieć obaw, że w wyniku ustawy total market starci. – To nie jest możliwe. Najwięksi gracze bardzo dużo pieniędzy i energii poświęcają, by przyciągnąć jak najwięcej klientów w sobotę – zwrócił uwagę Robert Krzak. 

Równocześnie przyznał, że dwa miesiące funkcjonowania nowego prawa to za mało by wyciągać miarodajne wnioski, co do efektów. Tym bardziej, że pierwsza z niedziel, podczas których sklepy były zamknięte, była bardzo słoneczna – klienci w dużej mierze i tak by nie przyszli na zakupy. Kwietniowe niedziele wolne od handlu również były bardzo nietypowe w związku ze Świętami Wielkanocnymi. Piotr i Paweł odnotował spadek sprzedaży, ale dotyczy to tylko samych niedziel. – Dlatego wstrzymałbym się podsumowaniami czy zyskaliśmy czy straciliśmy na ograniczeniu – powiedział Robert Krzak.

Według słów prezesa Piotra i Pawła na dłuższa metę przepis nie utrzyma się, mimo że ustawa obecnie  nie ma tylu przeciwników ilu miało podobne rozwiązanie na Węgrzech. U nas oceny są o wiele spokojniejsze, ale pojawia się tyle, wciąż nowych, pomysłów na obchodzenie ograniczeń handlu w niedziele, że ustawa przestanie mieć sens – podsumował prezes Piotra i Pawła.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~olala 2 8 miesięcy temu

  Nie zgadzam się, niech Piotr I Paweł przestanie zaklinać rzeczywistość...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ania71 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  To prawda. Nie ma przyszłości... ale dla Piotra i Pawła.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony