REKLAMAKongres Rynku FMCG 2019 - Baner Główny (maj 2019)

(fot. Flickr/P.Drabik, na lic. CC BY-2.0)

Piątkowy porządek obrad w sejmie nie został rozszerzony o punkt, podczas którego pod obrady miał trafić projekt nowej ustawy likwidującej ograniczenia handlu w niedziele, autorstwa posłów Nowoczesnej. Wniosek został odrzucony głosami posłów PiS.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Za wprowadzeniem punktu do porządku obrad byli m.in. posłowie PO, Kukiz15, PSL oraz Nowoczesnej. Głosowanie nie oznacza, że projekt ustawy całkowicie przepada, ale że posłowie nie zajmą się nim na aktualnym posiedzeniu Sejmu. Kolejne posiedzenie zostało wyznaczone na 3 i 4 kwietnia br.

Jeszcze przed rozpoczęciem posiedzenia we wstępnym harmonogramie prac pojawiły się punkty dotyczące rozpatrzenia poselskiego projektu nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele autorstwa PiS oraz rozpatrzenia projektu nowej ustawy autorstwa Nowoczesnej. Pierwszy punkt "spadł" z harmonogramu już 13 września. Ten sam los spotkał projekt Nowoczesnej dziś, czyli 15 marca.

O potencjalnym zajęciu się sprawą ograniczeń handlu w niedziele przez Sejm informowaliśmy już 7 marca. 12 marca odbyła się z kolei konferencja, współorganizowana przez rzecznika MŚP Adama Abramowicza oraz Parlamentarny Zespół na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, któremu Abramowicz przewodniczył, gdy jeszcze był posłem. Podczas cyklu prezentacji zwolennicy zakazu handlu w niedziele przedstawili swoje argumenty za jego utrzymaniem, a także dalszym rozszerzaniem. Przeczytaj więcej o konferencji.

Przypomnijmy, że przygotowany na jesieni ub.r. przez Prawo i Sprawiedliwość projekt nowelizacji ustawy o zakazie handlu sprowadza się do uszczelnienia zakazu, m.in. poprzez wprowadzenia kryterium tzw. przeważającej działalności do wyjątku od zakazu przewidzianego dla placówek pocztowych, z którego korzysta wiele sklepów sieci Żabka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony