REKLAMAMLEKOVITA - Batoniki - Banner Główny (13.07.-22.07)
Na zdj. poseł Janusz Śniadek (PiS) podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. rynku pracy

Na zdj. poseł Janusz Śniadek (PiS) podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. rynku pracy (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

Dziś upływa nieformalny, narzucony przez posła Janusza Śniadka (PiS) termin na nadsyłanie propozycji poprawek do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele do sejmowej podkomisji ds. rynku pracy. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, w przyszłym tygodniu odbędzie się szereg konsultacji, podczas których rozstrzygnięte zostaną kluczowe kwestie sporne związane z projektem.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Z naszych informacji wynika, że kilka projektów poprawek wpłynęło już do podkomisji. Jednak, jak przyznaje poseł Janusz Śniadek w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, "lawiny nie ma". - Prosiłem o propozycje, ale totalna opozycja ignoruje to i jeśli zgłosi poprawki, to na podkomisji dopiero - mówi poseł. Nad swoimi poprawkami cały czas pracuje obóz Prawa i Sprawiedliwości. - Lista nie jest zamknięta. To może być od 10 do kilkunastu poprawek - mówi Śniadek. Poseł deklaruje, że nie zamierza ich upubliczniać przed planowanym na 11 października kolejnym posiedzeniem sejmowej podkomisji.

Skąd wziął się sztuczny termin wyznaczony na 6 października? Pojawił się, gdyż Śniadek chce na spokojnie zapoznać się z wszystkimi propozycjami poprawek, a następnie skonsultować je ze środowiskiem rządowym i związkowym, zanim odbędzie się następne posiedzenie podkomisji.

Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, w poniedziałek 9 października Śniadek zamierza spotkać się z przedstawicielami Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O projekcie ustawy ograniczającej niedzielny handel rozmawiać będzie z Anitą Gwarek, dyrektor Departamentu Prawa Pracy w MRPiPS oraz Janiną Suzdorf, naczelnikiem Wydziału Legislacji w tym samym departamencie. Biuro prasowe MRPiPS do momentu publikacji niniejszego artykułu nie odpowiedziało na nasze pytania w tej sprawie.

Tego samego dnia Śniadek planuje spotkać się ze Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej, czyli głównie ze związkowcami z NSZZ "Solidarność". Zapowiedział to sam podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia sejmowej podkomisji, stwierdzając wprost, że z członkami komitetu "umówił się na 9-go na dyskusję nad projektami poprawek", którymi będzie dysponował. Poseł - były związkowiec - nie krył się z tym, że mogą wówczas zapaść ważne ustalenia. - Nie odpowiem panu do końca bez uzgodnienia tego z komitetem inicjatywy ustawodawczej, jakie będzie rozstrzygnięcie - odparł na jedno z pytań z sali. Co ciekawe, jeszcze w czwartek 5 października przedstawiciele komitetu mówili naszemu portalowi, że nic o planowanym spotkaniu ze Śniadkiem nie wiedzą.

Na spotkaniu z MRPiPS i Komitetem Inicjatywy Ustawodawczej konsultacje się nie zakończą. Jak wynika z naszych informacji, we wtorek 10 października Śniadek spotka się z Grzegorzem Schreiberem, podsekretarzem stanu ds. parlamentarnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie będzie to pierwsza rozmowa obu panów na temat zakazu handlu w niedziele.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 19

 • 11
  BARDZO PRZYDATNY
 • 4
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (6)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~gija888 6 ponad rok temuocena: 33% 

  Prowadzę sklepy i dla nas pracodawców to rewelacyjne wyjście dla braku pracowników. Wolne niedziele spowodują że ograniczymy zatrudnienie i sporo osób wróci do pracy. Upatruję w tym naprawdę szansę. Dziś po prostu nie opłaca się młodym matkom pracować, tak to prawda, socjal jest tak duży że deprawuje i wykoleja to młodych ludzi. Pieniędzy nie można rozdawać za darmo, pieniądze się zarabia pracą, pomysłem, odwagą. dodatkowym czynnikiem będzie przepełnienie dyskontów w piątek i sobotę, kolejki będą po kilkadziesiąt ludzi, czas spędzony na zakupach wydłuży się do 2-3 godzin, klienci będą zmęczeni i pójdą do sklepów osiedlowych takich jak Lewiatan. Może w końcu docenią nasz polski biznes a nie tylko reklamy w których ogłupia się naród najniższymi cenami, które wcale takie nie są.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jUZEF 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Pis systematycznie niszczy polską gospodarkę i osłabia naszą pozycję na świecie. Ta ustawa to głupota i powrót do komuny ale pis to partia postkomunistyczna, która chce przywrócić system monopartyjny. PIS nie różnie się specjalnie od komunistów z PZPR.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tomo 4 ponad rok temuocena: 0% 

  Ludzie zgłaszajcie poprawki, kto żyw, kto może, może jeszcze ud się zminimalizować szkody jakie wyrządiz ta ustwa polskiej gospodarce,tu jesy petycja i można się dowiedzieć co i jak do pprawki

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ciekawski 3 ponad rok temuocena: 0% 

  Poodobno bujara powiedział w mediach, że franczyza ma pracować tak jak inne male sklepy, słyszeliście?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fantaz 2 ponad rok temuocena: 0% 

  Ciekawe czyw poprawkach będzie o wyłączeniu spod tej ustawy wszystkich małych sklepów tych z szyldem i bez? Jezli nie to kiła i mogiła

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mariusz87 1 ponad rok temuocena: 0% 

  Ponieważ wydaje się przesądzone, że ta fatalna ustwa wejdzie j wjakiejs wformie w życie, jedyne co może uratować przed nią polskich przedisiębiorców to naniesione poprawki, więc czekamy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony