REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Kiosk Ruch

Kiosk Ruch (fot. mat. prasowe)

Płocki koncern zlecił przeprowadzenie analizy due dilligence spółki Ruch. Jak poinformował prezes Daniel Obajtek, wyniki badania zdecydują, czy koncern przejmie spółkę – informuje tvn24.pl.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Prezes Orlenu Daniel Obajtek zapewnił, że spółka podchodzi do kwestii biznesowo. Jego zdaniem, jeśli analizy pokażą, że transakcja będzie opłacalna, Ruch mógłby uzupełnić aktywa Orlenu w obszarze detalu – relacjonuje tvn24.pl.

Przypomnijmy, że 31 stycznia firma Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja złożyła w sądzie plan restrukturyzacyjny firmy Ruch. Zgodnie z przewidywaniami, sieć zostanie podzielona na dwie części i sprzedana. Plan naprawy zakłada utrzymanie przedsiębiorstwa w ruchu przez najbliższe miesiące oraz wydzielenie dwóch zorganizowanych części przedsiębiorstwa celem ich sprzedaży na rzecz inwestorów.

Pierwsza część to segment detaliczny, czyli sieć kiosków Ruchu oraz sprzedaż prasy i usługa "Paczka w Ruchu". Oprócz tego w segmencie znajdą się nieruchomości i znak handlowy "Ruch". Druga część to segment kolportażowy, który obejmuje kolportaż prasy, obsługę logistyczną „Paczki w Ruchu” oraz dostawy prenumerat. Do tej części dołączono usługi księgowe, informatyczne i wspomagające.

Warto też przypomnieć, że 31 stycznia PKN Orlen zakończył trwającą 14 lat współpracę z Kolporterem w zakresie dostaw prasy, zgodnie z warunkami umowy zawartej pomiędzy firmami. Biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na pytanie serwisu Wirtualne Media o nowego dostawcę prasy odpowiedziało, że na początku lutego powinno rozpocząć się badanie kondycji finansowej i prawnej spółki Ruch i dopiero po przeprowadzeniu procedury due dilligence podjęte zostaną stosowne decyzje biznesowe.

Ruch posiada 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej, które generują ok. 870 mln zł rocznego obrotu. Kolportaż prasy do 20 tys. punktów przynosi kolejne ok. 500 mln rocznie. Firma posiada 13 centrów logistycznych i magazyn centralny.

Czytaje więcej na stronie tvn24.pl

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony