REKLAMAHELIO - Baner Główny - Natura (19-25.11.2018)

(PKN Orlen)

Sieć stacji paliw PKN Orlen w Polsce, Czechach, Niemczech i na Litwie odnotowała rekordowy wolumen sprzedaży paliw. - Po raz drugi w historii Orlenu - przekroczyliśmy wolumen 10 mld litrów sprzedanych paliw w detalu! – pochwalił się wczoraj (6 grudnia) na jednym z portali społecznościowych Krzysztof Łagowski, dyrektor wykonawczy ds. handlu w PKN Orlen.

W 2016 r. PKN Orlen osiągną wspomniany pułap sprzedaży 30 grudnia. - Jesteśmy więc lepsi roku aż o 24 dni. Forma rośnie – dodał Krzysztof Łagowski.

Wojciech Jasiński, prezes zarządu PKN Orlen wskazuje, że osiągnięte wyniki są efektem właściwej strategii firmy. - Osiągnęliśmy ubiegłoroczny poziom sprzedaży paliw co było nie lada wyzwaniem w coraz bardziej konkurencyjnym otoczeniu. Efekty najlepiej pokazują, że dobrze zdiagnozowaliśmy trendy rynkowe, a co ważniejsze umiejętnie je wykorzystujemy. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój sieci w regionie Europy Środkowej i to procentuje – w ciągu ostatnich 10 lat detaliczna sprzedaż paliw naszej sieci wzrosła o 45 proc. To ogromny sukces, zarówno obszaru detalicznego, jak i całego koncernu, a także wyraz zaufania klientów do jakości naszych paliw i oferty stacji – powiedział szef PKN Orlen.
 
PKN Orlen ma największą w Europie Środkowej detaliczną sieć 2,7 tys. stacji paliw, które notują ok. 1,4 mln transakcji dziennie. Zgodnie ze strategicznymi założeniami w obszarze sprzedaży detalicznej planowany jest dalszy rozwój sieci stacji własnych i franczyzowych, wprowadzenie paliw jakościowych, a także przygotowanie do sprzedaży paliw alternatywnych. 

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony