REKLAMAPszczółka - Baner Główny - Trufle (18-21.10.2018)
Stacja paliw Grupy Lotos

Stacja paliw Grupy Lotos (Grupa Lotos)

Grupa Lotos może przejąć PKN Orlen. Dotychczas uważano, że to właśnie gdańska spółka będzie podmiotem, który będzie włączany w struktury Orlenu. Dziennik "Rzeczpospolita" doniósł powołując się na swoje źródła, że to Lotos będzie emitował akcje, które otrzymają udziałowcy Orlenu.

REKLAMAKongres Słodycze i Przekąski 2018 - belka w artykułach

Taki scenariusz ma być lepszy pod względem umocnienia pozycji Skarbu Państwa w polskich rafineriach. Jak pisze "Rz" w dotychczas rozważanym scenariuszu, w którym Orlen przejmuje Lotos, udział Skarbu Państwa wzrośnie do ponad 33 proc., co będzie się wiązało z koniecznością ogłoszenia wezwania. W odwrotnym scenariuszu nie byłoby konieczności wydawania pieniędzy w wezwaniu.

Kolejną korzyścią są większe szanse na przegłosowanie na walnym zgromadzeniu Lotosu koniecznych do podjęcia takich działań uchwał. Jak pisze "Rz" Skarb Państwa przy dużo niższych kosztach niż w przypadku płockiej spółki, mógłby spróbować zwiększyć swoje zaangażowanie w Lotosie. Za taką opcją, zdaniem "Rz" przemawia również fakt, że wciąż nic nie zadziało się w sprawie łączenia paliwowych spółek. Od czasu podpisania listu intencyjnego minęło już półtora miesiąca.

Biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na publikację „Rzeczpospolitej” poinformowało, że  „PKN Orlen jest w trakcie badania wszystkich aspektów prawnych i operacyjnych przeprowadzenia procesu według koncepcji zadeklarowanej w Liście Intencyjnym. Według dzisiejszej wiedzy uznajemy szacowany termin jego realizacji za niezagrożony. Nie komentujemy przypuszczeń i doniesień medialnych.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony