REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Stacja paliw Grupy Lotos

Stacja paliw Grupy Lotos (Grupa Lotos)

Grupa Lotos może przejąć PKN Orlen. Dotychczas uważano, że to właśnie gdańska spółka będzie podmiotem, który będzie włączany w struktury Orlenu. Dziennik "Rzeczpospolita" doniósł powołując się na swoje źródła, że to Lotos będzie emitował akcje, które otrzymają udziałowcy Orlenu.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Taki scenariusz ma być lepszy pod względem umocnienia pozycji Skarbu Państwa w polskich rafineriach. Jak pisze "Rz" w dotychczas rozważanym scenariuszu, w którym Orlen przejmuje Lotos, udział Skarbu Państwa wzrośnie do ponad 33 proc., co będzie się wiązało z koniecznością ogłoszenia wezwania. W odwrotnym scenariuszu nie byłoby konieczności wydawania pieniędzy w wezwaniu.

Kolejną korzyścią są większe szanse na przegłosowanie na walnym zgromadzeniu Lotosu koniecznych do podjęcia takich działań uchwał. Jak pisze "Rz" Skarb Państwa przy dużo niższych kosztach niż w przypadku płockiej spółki, mógłby spróbować zwiększyć swoje zaangażowanie w Lotosie. Za taką opcją, zdaniem "Rz" przemawia również fakt, że wciąż nic nie zadziało się w sprawie łączenia paliwowych spółek. Od czasu podpisania listu intencyjnego minęło już półtora miesiąca.

Biuro prasowe PKN Orlen w odpowiedzi na publikację „Rzeczpospolitej” poinformowało, że  „PKN Orlen jest w trakcie badania wszystkich aspektów prawnych i operacyjnych przeprowadzenia procesu według koncepcji zadeklarowanej w Liście Intencyjnym. Według dzisiejszej wiedzy uznajemy szacowany termin jego realizacji za niezagrożony. Nie komentujemy przypuszczeń i doniesień medialnych.”

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony