REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)
Stacja CPN

Stacja CPN (PKN Orlen)

Strona 2 z 2
REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Petrochemia Płock

Petrochemia Płock S.A., powstała jako reakcja na wzrastające zapotrzebowanie na paliwa oraz surowce do produkcji wynikające z gwałtownego rozwoju przemysłu i motoryzacji w latach 50. XX w., a także niewystarczające zdolności przerobowe istniejących już rafinerii. W 1958 roku zapadła decyzja o lokalizacji zakładu w Płocku. W grudniu 1959 r. zostało utworzone przedsiębiorstwo państwowe Mazowieckie Zakłady Rafineryjne i Petrochemiczne, które jako jeden z nielicznych w ówczesnej Europie zakładów łączyło produkcję rafineryjną z petrochemiczną. W budowę zakładów miały swój wkład tysiące ludzi z całego kraju. Spora część konstrukcji, urządzeń, maszyn i aparatury powstała w polskich zakładach. W lipcu 1993 r. MZRiP zostały przekształcone w Petrochemię Płock S.A.. Firma zajmowała wtedy obszar ponad 700 hektarów i zatrudniała ok. 6580 pracowników.  Charakterystycznym znakiem firmowym przedsiębiorstwa była stylizowana retorta, naczynie chemiczne z wpisaną w nie literą „P” wywodząca się od słowa petrochemia lub jak uważają inni od nazwy miasta Płock. Potocznie logo nazywane było „Petką”. Od początku swojego istnienia występowało najczęściej w biało-niebieskiej kolorystyce.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (4)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Łukasz 4 5 miesięcy temu

  W Polsce bez zmian, wzrok tylko wstecz wpatrzony. No cóż, Trzeba się pogodzić, że nigdy nie dogonimy świata.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Polak 3 5 miesięcy temu

  Wracają czasy młodości Jarkacza:(

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~m 2 5 miesięcy temu

  Oczywiście, że w świadomości części polskiego społeczeństwa jest CPN, pytanie czy te skojarzenia są pozytywne? Z jednej strony Orlen wdraża świetny koncept O! shop czy też testuje nowoczesne rozwiązania skracające czas płatności a z drugiej CPN... Chyba nie trudno domyślić się, które rozwiązania są wspierane i narzucane "z góry". W sumie Prezes jeszcze w 2015 roku był wójtem Pcimia ;-)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~HK 1 5 miesięcy temu

  Jakieś komunistyczne ciągoty !!! Co na to rząd ??? Nazwy ulic zmieniają a CPN wraca? :):):)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony