REKLAMAATLANTA POLAND (BAKAL SOFT) - Baner Główny - 31.01 - 29.02.2020

(fot. Pixabay CC0)

Rośnie liczba prób wyłudzenia kodów BLIK. PKO Bank Polski ponawia ostrzeżenie przed oszustami, którzy w serwisie Facebook i aplikacji Messenger podszywają się pod znajomych i proszą o przelew BLIK lub o przekazanie kodu BLIK. Należy uważać także na wiadomości SMS, zawierające linki do dokonania płatności.

REKLAMAPREMIUM ROSA - Belka w artykułach - 19.02. - 04.03

PKO BP apeluje o zachowanie ostrożności. Zaleca, by – w przypadku otrzymania od znajomego prośby o przelew BLIK lub o przekazanie kodu BLIK – zadzwonić do tej osoby i potwierdzić jej prośbę.

Oszuści wysyłają też wiadomości SMS z prośbą o dopłacenie niewielkiej kwoty za przesyłkę, odblokowanie konta na danym portalu, przedłużenie okresu wystawienia ogłoszenia, itp., zawierającą link do dokonania płatności. Bank ostrzega, by nie korzystać z linku, ponieważ nadawca może podszywać się pod firmę kurierską bądź powszechnie znane portale ogłoszeniowe, sprzedażowe czy aukcyjne.

W rzeczywistości link umieszczony w SMSie prowadzi do fałszywej strony pośrednika płatności, a następnie – na fałszywą stronę banku, i ma na celu wyłudzenie poufnych danych do bankowości elektronicznej oraz kodu z narzędzia autoryzacyjnego.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących korzystania z bankowości elektronicznej lub mobilnej, bank zachęca do kontaktu z konsultantem.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony