REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)
 JMP, właściciel Biedronki, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce

JMP, właściciel Biedronki, jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce (fot. ŁR, wiadomoscihandlowe.pl)

Jeronimo Martins Polska, właściciel sklepów Biedronka, wybrał PKO TFI do zarządzania Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Proces wyboru firmy do wdrożenia i prowadzenia PPK był wielostopniowy. Brali w nim udział eksperci sieci oraz doradca zewnętrzny.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Największy pracodawca w branży handlowej Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, dokonał wyboru partnera, który zajmie się obsługą PPK korzystając z usług doradcy zewnętrznego, firmy AON. W pracach zespołu mającego wyłonić partnera do PPK uczestniczyli też pracownicy działów: personalnego, prawnego oraz finansowego.

Wybór PKO TFI jest zgodny z rekomendacją związków zawodowych Jeronimo Martins Polska. Ta decyzja znacząco zwiększa udział PKO TFI w rynku mierzony liczbą uczestników, bo Jeronimo Martins Polska jest największym prywatnym pracodawcą w Polsce i zatrudnia obecnie 67 tys. pracowników.

Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu w Jeronimo Martins Polska powiedział, że spółka dokonała jednej z najważniejszych decyzji z punktu widzenia przyszłości ponad 65 tysięcy pracowników. – Proces wyboru partnera był wielostopniowy, uwzględniający szeroki zakres kryteriów oceny. Na każdym etapie prowadziliśmy również konsultacje z partnerami społecznymi, reprezentowanymi przez organizacje związkowe i Forum Pracownicze działające w naszej firmie. Decyzja o wyborze PKO TFI, została również wsparta przez porozumienie podpisane ze wszystkimi organizacjami związkowymi – dodał. 

W trakcie analiz jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę była efektywność instytucji finansowych w zarządzaniu aktywami, czyli historyczne wyniki działalności inwestycyjnej, stabilność instytucji, ich reputacja, jak również zdolność do obsługi firm o tak dużej skali działalności jak Biedronka. Dodatkowo analizowano dotychczasowe doświadczenie instytucji finansowych w zarządzaniu funduszami inwestycyjnymi lub emerytalnymi.

Pierwsze wpłaty na poczet PPK zostaną pobrane z pensji pracowników przy okazji wypłat za miesiąc listopad. W najbliższym czasie każdy pracownik Jeronimo Martins Polska otrzyma kompleksowe materiały informacyjne zawierające informacje dotyczące uczestnictwa w programie PPK, prowadzonym przez PKO TFI.

PKO TFI poinformowało w zeszłym tygodniu, że podpisał umowę o prowadzenie i zarządzanie PPK z Lidlem, który zatrudnia 20 tys. pracowników – przypomina Interia.

Firmy zatrudniające co najmniej 250 osób mają już niecałe dwa tygodnie na sfinalizowanie wyboru instytucji finansowej, która będzie prowadzić PPK.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kurczak 1 6 miesięcy temu

  Duże koncerny to wieksze wyzwanie dla pracodawcy to fakt. No ale tutaj chodzi wlasnie o pracownikow. Bo jak nie patrzec to program jest dla nich, a wlasciwie dla ich dobra, bo chodzi o inwestowanie w ich przyszlosc, spokojną przyszlosc na emeryturze

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony