REKLAMATZMO - Bella - Baner Główny (28.05- 11.06.2020)

(Pixabay CC0)

Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę. Dotyczy ona dodatku za staż pracy. Nie będzie – jak do tej pory – częścią wynagrodzenia.

REKLAMAFPP/CALPE_belka w artykulach_28.05-04.06.

- Rok 2019 ma być ostatnim, kiedy dodatek stażowy będzie wliczany do minimalnego wynagrodzenia za pracę. Dodatek stażowy nie jest powszechny – zauważa ministerstwo.

Obecnie pracownik z dłuższym stażem pracy, otrzymujący wynagrodzenie na poziomie minimalnym, może mieć niższe wynagrodzenie zasadnicze niż osoba nowo zatrudniona (bez stażu pracy lub z krótkim stażem pracy), ponieważ do minimalnego wynagrodzenia wliczany jest także dodatek stażowy.

Aby wyeliminować wątpliwości, określono dokładnie, czym jest dodatek za staż pracy. Przyjęto, że jest to dodatek do wynagrodzenia przysługujący pracownikowi z tytułu osiągnięcia ustalonego okresu zatrudnienia. Oznacza to, że pracodawca nie będzie mógł wliczyć dodatku do wynagrodzenia zasadniczego, więc nie będzie ono mogło być niższe niż pensja minimalna.

Wynagrodzenie minimalne wpływa na konto 1,5 mln Polaków. Od 1 stycznia wzrośnie ono z 2250 zł brutto do 2450. Nowe przepisy dotyczące dodatków za staż pracy wejdą w życie od 1 stycznia 2020 roku.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony