REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)
W kolejnych miesiącach wzrost płac powinien przyspieszyć – oceniają ekonomiści

W kolejnych miesiącach wzrost płac powinien przyspieszyć – oceniają ekonomiści (fot. archiwum)

W pierwszym kwartale 2017 r. zarobki w handlu detalicznym wzrosły rok do roku aż o 8,1 proc. – podaje „Rzeczpospolita” powołując się na GUS.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Handel jest sektorem, który może pochwalić się najwyższą dynamiką płac w branżach usługowych. Biorąc pod uwagę całą gospodarkę, w kwietniu, mimo słabej pogody, niesprzyjającej pracom sezonowym, powstało 9,4 tys. nowych miejsc pracy, czyli prawie dwa razy więcej niż w marcu. W sumie w większych firmach pracuje już prawie 6 mln osób, czyli o 4,6 proc. więcej niż przed rokiem – informuje „Rzeczpospolita”.

Mimo to w minionym miesiącu przeciętne wynagrodzenie zwiększyło się w porównaniu z kwietniem ub.r. w sposób umiarkowany – o 4,1 proc. To mniej, niż oczekiwali analitycy rynkowi (4,4 proc.), oraz wyraźnie mniej niż w marcu (o 5,2 proc.). W ujęciu realnym od listopada 2016 r. płace realnie rosną na poziomie 2–3 proc (w połowie zeszłego roku było to 4–5 proc.).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony