REKLAMAHELIO - Baner Główny - Bakaliowe Kieszonkowe (18-29.09.2019)
płatności

płatności (fot. Pixabay CC0)

Ze świeżo ujawnionych dokumentów prawnych wynika, że przez sześć miesięcy ubiegłego roku hakerzy włamywali się na konta sprzedawców korzystających z platformy marketplace Amazona i przelewali na swoje rachunki bankowe pieniądze pochodzące ze sprzedaży lub stanowiące pożyczki. Okradziono blisko 100 kont. O aferze jako pierwszy poinformował wczoraj Bloomberg.

REKLAMAVITAKRAFT - VITA NATURE -BELKA W ARTYKUŁACH (15-30.09.2019)

Do opinii publicznej dotarły dokumenty złożone w listopadzie ub.r. przez prawników Amazona w brytyjskim sądzie, z których wynika, że w okresie od maja do października 2018 r. hakerzy mieli dostęp do ok. 100 kont sprzedawców, korzystających z platformy Amazon Seller Central. Oszuści zmieniali numery rachunków bankowych, przez co środki gromadzone na kontach – pochodzące ze sprzedaży produktów lub stanowiące pożyczki – trafiały na ich rachunki w banku Barclays oraz w firmie obsługującej płatności online Prepay Technologies, w której udziały ma Mastercard.

Prawnicy Amazona wystąpili do sądu w Londynie o zgodę na przeszukanie wyciągów z kont z banku Barclays i firmy Prepay, które „zostały nieświadomie zamieszane w niezgodną z prawem działalność”. Amazon potrzebuje dostępu do tych danych, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie oszustwa, zidentyfikować i ścigać sprawców, zlokalizować skradzione środki, a także uniemożliwić wystąpienie podobnych zdarzeń w przyszłości.

Kwota skradzionych pieniędzy nie została ujawniona.

Źródło: finance.yahoo.com

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony