REKLAMADziugas_banner główny_12.05. - 12.06.
Platforma Obywatelska chce pozyskać głosy wyborców przeciwnych zakazowi handlu w niedziele

Platforma Obywatelska chce pozyskać głosy wyborców przeciwnych zakazowi handlu w niedziele (fot. materiały prasowe PO, lic. CC BY-SA 2.0)

Podczas prezentacji programu gospodarczego Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w trakcie Forum Ekonomicznego w Krynicy, padła zapowiedź zniesienia wprowadzonego przez Prawo i Sprawiedliwość zakazu handlu w niedziele.

REKLAMANutrend - ISODRINX - belka w artykułach (28.05 - 02.06.2020)

Andrzej Rżońca, główny ekonomista PO, oznajmił, że sklepy ponownie będą otwarte, natomiast jednocześnie wprowadzony zostanie obowiązek udzielania pracownikom handlu minimum dwóch wolnych niedziel w miesiącu.

Więcej szczegółów na ten temat nie padło. Warto natomiast przypomnieć, że Platforma Obywatelska już w tej kadencji parlamentu złożyła w Sejmie dwa projekty ustaw dotyczących niedzielnego handlu. Na jesieni 2017 r. Platforma wniosła projekt zmian w Kodeksie pracy, dotyczących właśnie "zagwarantowania osobom pracującym w niedziele co najmniej dwóch niedziel wolnych w miesiącu".

Później, w marcu 2018 r. - tuż przed pierwszą niehandlową niedzielą - PO wniosła do Sejmu kolejny projekt ustawy. Projekt ten zakładał całkowite uchylenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta, przepchniętej wcześniej przez parlament głosami posłów i senatorów Prawa i Sprawiedliwości.

Inną z obietnic złożonych przez PO w Krynicy było zablokowanie fuzji państwowych gigantów paliwowych - PKN Orlen i Grupy Lotos. Główna partia opozycyjna zapowiedziała także obniżkę ZUS-u dla przedsiębiorców o ponad 200 zł miesięcznie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 11

 • 6
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (16)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Morus 16 8 miesięcy temu

  Sama ta ustawa to jeden wielki kogel mogel dyletantyzmu i takiego polskiego cwaniactwa. Ale jakoś już wrosło w naszą codziennością. I takimi pomysłami Platforma punktów wyborczych wiele nowych nie zdobędzie. Stracha mam tylko, że po wyborach do pisiorów zaraz się zgłoszą misie ze związków i za udzielone poparcie zażądają podkręcenia tej ustawy, wtedy może być źle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iwona 15 8 miesięcy temu

  Ja bym już zostawiła w spokoju ten przepis, niech będzie w takim kształcie jakim jest. Ani go zaostrzać ani likwidować. A kolejne zmiany spowodują tylko kolejną porcję zamieszania, chaosu i nerwów.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Norbert 14 8 miesięcy temu

  Eee, ogrzewany kotlet, emocje wokół zakazu handlu już wygasły, ustawa jest oczywiście marna ale Polakom już nie przeszkadza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Masi 13 8 miesięcy temuocena: 75% 

  Są za likwidacją zakazu handlu i to im się chwali, może jak obecna władza nie będzie miała większości to zakaz zostanie zlikwidowany, pozostałe partie są przeciw zakazowi i bardzo dobrze.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~tołdi 12 8 miesięcy temuocena: 100% 

  ~albatros: a dlaczego akurat do niedzielnego wypoczynku? czy to jakiś szczególny dzień? czy tylko tego dnia wypoczywa się lepiej? a może pogoda jest lepsza akurat w niedzielę? a dlaczego tylko handel ma mieć zapewniony wolne w ten dzień? czy kogoś zmusza się do pracy w handlu? czy pracujący w handlu nie otrzymuje wolnych dni w tygodniu, że tak zależy mu na wolnej niedzieli?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 11 8 miesięcy temuocena: 0% 

  Nie ma powrotu do niedzielnego handlu. Niech Schetyna otworzy swój sklep i sprzedaje w niedziele. Ta ustawa mu tego nie zabrania,gdy sam stanie za ladą. po tej deklaracji tym bardziej na was nie zagłosuję!!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~albatros 10 8 miesięcy temuocena: 33% 

  do @ pracująca mam prawo do niedzielnego wypoczynku , zakupy możesz spokojnie zrobić w tygodniu i w soboty sklepy są otwarte od 8 do 22 , najłatwiej jest wymagać od kogoś tyrania w niedziele , a sama myślisz tylko o własnej wygodzie

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~info 9 8 miesięcy temuocena: 25% 

  miłego stania w kolejkach do kas , już teraz obsada w sklepach jest bardzo mała, otwarcie sklepów w niedziele zwiększy kolejki do kas w tygodniu i spowoduje kolejną fale ucieczek ludzi z branzy

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~pracująca 8 8 miesięcy temuocena: 56% 

  Zakaz handlu to ograniczenie naszych praw i swobód! I tak, pracuję w branży handlowej, niejednokrotnie spędzam tego dnia 12h w pracy i dalej uważam, że zniesienie zakazu handlu to dobry krok. Każdy, kogo cieszy wolna niedziela niech porozmawia z osobami zwolnionymi, tymi, którym zredukowano godziny np. do 1/2 etatu. Smutne, że w naszym kraju ludzi tak łatwo kupić i ubezwłasnowolnić :( Smutne, że ludzie, którzy chcą pracować i się rozwijać nie mogą tego robić.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Barbara78 7 8 miesięcy temuocena: 43% 

  Przywrócenie w tej chwili handlu w niedziele byłoby bardzo nieprzemyślanym i szkodliwym pomysłem tym bardziej, że rynek już się przystosował do nowych rozwiązań. Poluzowanie przepisów więcej szkód by narobiło niż plusów. Mimo, że nigdy nie byłam zwolennikiem tych przepisów nie należy co 4 lata przeprowadzać rewolucji czy to w szkolnictwie czy handlu itd.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~WiCiU 6 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Jeżeli tym chce przekonać wyborców to powodzenia. On chyba nie wie kto głosuje i pobiera świadczenia...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luca 5 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Pracuję w handlu i jakoś w tygodniu potrafię zrobić zakupy a w wolne niedziele wreszcie mogę się spotkać z rodziną i miło spędzić czas

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~wyborca 4 8 miesięcy temuocena: 46% 

  i rozumiem że w momencie zniesienia zakazu handlu w niedzielę, ten szczerzący się pan na zdjęciu zatrudnia się w handlu i jest co niedziela w pracy,co za chory pomysł, byleby tylko zmienić to co wprowadził rząd opozycji, prosimy o konkrety panowie z PO, co wy zrobicie nowego jak przejmiecie władzę, cały czas czekam, ale jeszcze nic nie usłyszałam, co nowego wprowadzicie żeby polepszyć życie Polakom, a nie sobie , powtarzam NOWEGO, miłego dnia,

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~buehehhehe 3 8 miesięcy temuocena: 47% 

  Tydzień jest wystarczająco długi żeby zrobić zakupy, nie potrzeba handlowych niedziel. Ponownie platforma walczy o wspieranie zagranicznego kapitału, w końcu ktoś musi pokryć koszty kampanii wyborczej. Powodzenia Grzesiu, swoją szansę już mieliście.hahaha.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~fff 2 8 miesięcy temuocena: 40% 

  ha ha ha ha. powodzenia Sketino ;)

  oceń komentarz
 • ~shopper 1 8 miesięcy temuocena: 54% 

  To jest jedyny argument za głosowaniem na PO dla mnie, że zlikwidowaliby ten DEBILNY zakaz

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony